Španci šokirali domačine, Izrael ugnal Grčijo

Odbojka 29. Avg 202322:19 0 komentarjev
Španija

Po uvodni zmagi italijanskih odbojkarjev nad Belgijo s 3:0 na evropskem prvenstvu v Italiji, Bolgariji, Severni Makedoniji in Izraelu sta danes nastope začeli še dve izmed štirih gostiteljic prvenstva. V skupini B v Varni so Bolgari gostili Špance in izgubili z 1:3 v nizih, v skupini D v Tel Avivu pa so Izraelci ugnali Grke s 3:2.

Na veselje domačih navijačev v Tel Avivu so Izraelci zanesljivo dobili prvi niz, a je tesen drugi pripadel Grkom. Te so dobili tudi naslednjega, vendar se gostitelji niso predali in izid poravnalni na 2:2, nato pa dobili še zadnjega za zmago.

Španci so brez pretiranih težav dobili uvodna niza, preden so se prebudili domačini in znižali zaostanek. Vseeno so bili španski odbojkarji znova boljši v četrtem in dobili svojo prvo tekmo na prvenstvu.

V skupini B v bolgarski Varni bo nastopala tudi slovenska izbrana vrsta, branilka srebrne kolajne. Prva tekma skupinskega dela izbrance romunskega stratega Gheorgheja Cretuja čaka v sredo, njihovi tekmeci bodo Ukrajinci.

V četrtek jih čaka prost dan, v petek in soboto pa bodo njihovi nasprotniki najprej Finci in nato Španci. Po dnevu premora sledita še obračuna s Hrvaško in Bolgarijo.

Ob slovenski tekmi bo v sredo v skupini B na sporedu še dvoboj med Finsko in Hrvaško.

V sredo bodo prvič na parketu še četrti gostitelji prvenstva, v Skopju se bo reprezentanca Severne Makedonije pomerila z Dansko. V skupini A bosta na sporedu obračuna Nemčija – Estonija in Švica – Srbija, v skupini D pa Turčija – Francija ter Romunija – Portugalska.