Po seriji preobratov prva polfinalista Borussia in PSG (VIDEO)

Evropa 16. Apr 20245:00 > 22:58 0 komentarjev

Na prvih dveh povratnih dvobojih četrtfinala lige prvakov smo videli dramo in serijo preobratov. Večino v Dortmundu, kjer je naposled daljši konec povlekla Borussia in s 4:2 (5:4 v seštevku) izločila Atletico. Barcelona je imela proti PSG že dva gola prednosti v skupnem izidu, a nato prejela rdeči karton in štiri zadetke.

Borussia, ki je v Madridu izgubila z 1:2, je bolje odprla povratni dvoboj proti Atleticu in že po nekaj minutah prišla v skoraj 100 odstotno priložnost, a je gol s posredovanjem v zadnjem trenutku izjemno preprečil Cesar Azpilicueta. Kmalu zatem je Alvaro Morata povsem sam stekel pred gol domačih, a meril mimo. To je bila napoved drame, ki je sledila.

Nemci so v 34. minuti le kronali premoč, ko je iz težkega položaja z levega dela kazenskega prostora zadel Julian Brandt. Le pet minut pozneje so domači zadeli še drugič. Ian Maatsen je natančno meril iz podobnega položaja kot predhodnik in žogo silovito poslal ob daljšo vratnico. Jan Oblak je bil znova premagan, Borussia pa v skupnem izidu povedla s 3:2.

V 49. minuti je bil izid v seštevku znova poravnan. Mario Hermoso je streljal z glavo po podaji iz kota, žoga je zadela Matsa Hummelsa in končala v mreži. Le petnajst minut pozneje so bili Madridčani znova v prednosti. Po pravem obstreljevanju je iz tretjega poizkusa od prečke vendarle zadel Angel Correa.

Neverjetno, a drama v Dortmundu se je nadaljevala. Sledil je “blitzkrieg” domačih. Že nekaj trenutkov pozneje je v polno z glavo lepo meril Niclas Fülkrug. Manj kot tri minute pozneje pa je Marcel Sabitzer zadel za tretji preobrat na dvoboju! Atletico je do konca napadal, a jalovo in brez pravih priložnosti. Jan Oblak je tako sezono v ligi prvakov sklenil v četrtfinalu.

Barcelona izkoristila darilo Arauja

Barcelona je v domači dvoboj vstopila s prednostjo 3:2 iz Pariza in skupno vodstvo hitro povišala na dva gola. Po lepem prodoru Lamina Yamala je iz bližine zadel Raphinha. V 30. minuti je delo Barcelone močno otežil Ronald Araujo, ki je kot zadnji mož obrambe tik pred kazenskim prostorom podrl Bradleyja Barcolaja in si prislužil neposredno pot pod prho. Številsko premoč je PSG kronal že v 40. minuti. Po podaji s strani je bil ob drugi vratnici spreten Ousmane Dembele, nekdanji član blaugrane.

V 54. minuti se je dvoboj začel z ničle. Z 20 metrov se je dobro za strel namestil Vitinha in silovito zadel ob levo vratnico ter Stegna. Po golu je bil izključen še domači strateg Xavi Hernandez, ki je povsem izgubil živce. Agonija Kataloncev se je nadaljevala že v 61. minuti, ko je za popoln preobrat zadel Kylian Mbappe ter Parižane popeljal v skupno vodstvo. Kdo drug kot Mbappe je v 89. minuti le še potrdil napredovanje Paris Saint-Germaina.