Šok v Münchnu, pirova zmaga Chelseaja

Evropa 13. Apr 202212:00 > 12:36 0 komentarjev

Znan je prvi polfinalist Lige prvakov. Villarreal je v Münchnu šokiral domače Bavarce. V 88. minuti je Samuel Chukwueze izenačil na 1:1, zmaga pretekli teden v Španiji z 1:0 pa je bila dovolj, da se Bayern poslavlja od letošnje sezone Lige prvakov. Na drugi tekmi je Chelsea preobrnil rezultat in izsilil podaljške. A že v 6. minuti dodatnega dela je udaril Karim Benzema in Real poslal med najboljše štiri.

Bayern je po slabši predstavi v Španiji pri Villarrealu tokrat računal na podporo z domačih tribun. Nizozemec Arnaut Danjuma je bil tisti, ki je rumeni podmornici z edinim zadetkom na prvi tekmi prinesel zmago. A na drugi je udaril Robert Lewandowski. V 52. minuti je s 13 zadetkom v tej sezoni Lige prvakov izenačil rezultat v skupnem seštevku.

Ko se je že zdelo, da bo tekma šla v podaljške, je Villarreal udaril iz protinapada. Giovanni Lo Celso je podal v prostor do Gerarda Morena, ki je lepo zaposlil Samuela Chukwuezeja, ta je premagal Manuela Neuerja. Villarreal je zdržal zaključne pritiske Bavarcev in se senzacionalno uvrstil v polfinale Lige prvakov.

Zadetek, ki je rumeno podmornico popeljal v polfinale:

Chelseaju uspel preobrat, a nato Benzema znova udaril

Real Madrid se v letošnji sezoni močno zanaša na odlične predstave enega nogometaša. Karim Benzema je namreč v življenjski formi. Madridčani svoje napade gradijo prav preko izkušenega francoskega reprezentanta, ki je na prvi tekmi proti Chelseaju naravnost blestel. Zabil je vse tri zadetke svojega kluba, edini gol za modre je dosegel Kai Havertz. V letošnji sezoni pravilo golov v gosteh ne velja več, Londončani tako za podaljške potrebujejo zmago z dvema goloma razlike.

A povratni dvoboj se ni začel po željah Madridčanov. Chelsea je v 15. minuti povedel z 1:0. Zadetek je dosegel Mason Mount. Real prvič po sezoni 2003/04 v polčasu Lige prvakov ni sprožil v okvir gola nasprotnika. V 51. minuti je Chelseaju uspel popoln preobrat. Antonio Rüdiger je zadel po Mountovi podaji s kota. Precej kontroverznosti je bilo v akciji pred kotom. Zdelo se je, da se Luka Modrić žoge ni dotaknil, a Londončani so vseeno dobili kot, iz katerega so zadeli za 2:0.

Antonio Rudiger. Foto: Cal Sport Media via AP Images via Guliverimage

Kmalu so modri tudi povedli v skupnem seštevku. Zadel je Marcos Alonso, a pred tem je igral z roko, zato je bil gol za 3:0 razveljavljen. Tretji zadetek pa jim je uspel v 75. minuti, ko je Timo Werner preigraval in preigraval, nato pa premagal Thibauta Cortoisa. Veselje ni trajalo dolgo, Rodrygo je v 80. minuti po izjemni podaji Modrića z zunanjim delom stopala znova izenačil rezultat v skupnem seštevku.

V podaljšku pa je udaril Karim Benzema. V 96. minuti je dosegel svoj 12. zadetek v sezoni najelitnejšega evropskega tekmovanja. Chelsea do konca tekme ni več uspel prebiti obrambe Reala, kljub nekaj lepim priložnostim pa se je tekma končala s Pirovo zmago Londončanov s 3:2.

Karim Benzema. Foto: Jose Breton via Guliverimage

Danes še preostala obračuna

Real Madrid se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz jutrišnjega obračuna med Atleticom iz Madrida in Manchester Cityjem. Slednji so prvo tekmo v Manchestru dobili z minimalnih 1:0. Na povratni tekmi bodo svoje načrte gotovo imeli Jan Oblak in soigralci. Liverpool na domačem Anfieldu branil dva zadetka prednosti, Benfico reši le čudež.