Londončani besnijo, upravičeno? (VIDEO)

Evropa 10. Apr 202410:28 0 komentarjev

Arsenal in Bayern München sta se na prvi četrtfinalni tekmi v Londonu razšla z remijem 2:2. Po tekmi Londončani niso bili zadovoljni.

V zadnji akciji tekme so namreč zahtevali enajstmetrovko. Bukayo Saka je šel sam proti vratarju Manuelu Neuerju, ga želel preigrati, nato pa padel v kazenskem prostoru. Sodnik Glenn Nyberg je takoj nakazal, da najstrožje kazni za domačine ne bo, kmalu zatem pa je odpiskal konec tekme.

Ob pogledu počasnega posnetka se zdi, da je mladi angleški napadalec iskal kontakt, ga našel, nato pa padel. A vse skupaj ni prepričalo švedskega sodnika.

Napadalec Bayerna Harry Kane, ki je v prvem polčasu izkoristil enajstmetrovko, ki so jo Bavarci dobili po prekršku nad Leroyem Sanejem, je o situaciji na koncu tekme dejal: “Odločitev je 50/50. Če bi šlo za mojo ekipo, bi rekel, da je enajstmetrovka.”

Svoje razloge za nezadovoljstvo imajo tudi Münchenčani. Predvsem s situacijo iz drugega polčasa, ko naj bi vratar Arsenala David Raya žogo že poslal v igro, v kazenskem prostoru pa jo je branilec domačih Gabriel prijel in začetni udarec izvedel še enkrat. “Veliko majhnih odločitev je šlo proti nam. Morali pa bi imeti še eno enajstmetrovko. To je bila res velika napaka. Situacija je bila res čudna, a jezi nas odziv sodnika. Rekel je, da je to otroška napaka in da takšne enajstmetrovke ne bo zapiskal v četrtfinalu lige prvakov,” je bil nezadovoljen trener gostov Thomas Tuchel.

Trener topničarjev Mikel Arteta pa ostaja optimističen: “Sem zelo ponosen. Verjamemo, da bomo imeli v Münchnu možnost za zmago. Bomo še boljši, kot smo bili danes.”

Saka je že v 12. minuti Arsenal popeljal v vodstvo, izenačil je nekdanji član topničarjev Serge Gnabry šest minut pozneje. V 32. minuti je Harry Kane izkoristil najstrožjo kazen za preobrat, Leandro Trossard pa je v 76. minuti postavil končni rezultat tekme 2:2.

Kane ostaja nočna mora za navijače rdeče-belih. Na 20. tekmi proti klubu, za katerega je igral kot otrok, je zabil že petnajsti zadetek. Šestič je bil natančen na stadionu Emirates.