Milanu je šlo narobe vse, kar je lahko šlo

Liga prvakov 11. Maj 20238:27 1 komentar

Nogometaši Interja so naredili velik korak proti uvrstitvi v finale lige prvakov, potem ko so na prvi polfinalni tekmi premagali mestnega tekmeca AC Milan z 2:0. Tudi po zaslugi sijajne predstave napadalca Edina Džeka, ki se je z golom vpisal v zgodovino elitnega klubskega tekmovanja.

Na derbiju velikih mestnih tekmecev je odbila komaj 11. minuta, ko se je na semaforju stadiona San Siro po golu Henrikha Mkhitaryana izpisal izid 2:0 za Inter. Le tri minute pred tem je trikratne zmagovalce lige prvakov iz 1964, 1965 in 2010 v vodstvo z neubranljivim volejem popeljal Edin Džeko.

Za napadalca iz Bosne in Hercegovine je bil to že 29. zadetek v ligi prvakov, s katerim je postavil tudi prav poseben mejnik. Pri starosti 37 let in 54 dni je namreč postal drugi najstarejši strelec tekmovanja. Starejši je bil le še legendarni vezist Manchester Uniteda Ryan Giggs, ki je leta 2011 star 37 let in 148 dni zabil proti Schalkeju.

“Občutek je zelo dober, še toliko bolj, ker smo zmagali na derbiju. Na papirju smo igrali v gosteh in iztržili zelo dober rezultat,” je po tekmi dejal Džeko, ki se mu je na obračunu ponudilo še nekaj priložnosti za izboljšanje svoje strelske statistike, a jih ni uspel izkoristiti.

Podobno velja tudi za njegove soigralce, saj bi si Inter zlasti v prvem polčasu ob večji zbranosti v napadu pred povratno tekmo prihodnji teden lahko priigral še izdatnejšo prednost. “Narobe je šlo vse, kar je lahko šlo,” je predstavo rdeče-črnih že ob premoru med polčasoma pokomentiral njihov nekdanji vratar in Džekov rojak Asmir Begović. “To je popolna katastrofa. Tega si še v najbolj divjih sanjah ne bi mogli predstavljati,” je pripomnil 35-letnik.

Inter se sicer se sicer v letošnji sezoni zdi nerešljiva uganka za Milančane. Sinoči so proti njemu namreč vpisali že tretji zaporedni poraz, kar se je doslej primerilo le še v sezonah 1973/74 in 1994/95. “Osredotočiti se moramo na pozitivne stvari iz drugega polčasa. Imeli smo možnost, da se vrnemo v igro za zmago. Na povratnem dvoboju moramo dvigniti letvico in igrati tako kot smo v drugem polčasu,« je skušal ostati optimističen trener Milana Stefano Pioli, ki se je podpisal pod sploh prvi evropski poraz Milana proti mestnemu tekmecu.

Da je njegova ekipa v resnih težavah, sicer pravi tudi statistika. Prednost dveh ali več golov je po prvem polfinalnem obračunu doslej zakockala le Barcelona, ki je leta 2019 doma premagala Liverpool s 3:0, nato pa v gosteh izgubila z 0:4.