Velik preobrat Reala, Partizan v drugem polčasu povsem zatajil (VIDEO)

Evroliga 10. Maj 202323:30 > 23:39 1 komentar

Znani so štirje udeleženci final foura košarkarske evrolige. Po Barceloni, Olympiacosu in Monacu si je vstopnico za Kaunas kot zadnji priigral Real Madrid.

Real Madrid je na odločilni peti tekmi z 98:94 ugnal Partizan in se uvrstil med najboljše štiri klube v Evropi. Madridčani so se vrnili po velikem zaostanku ob polčasu. Takrat so Beograjčani vodili s 55:39. V drugem delu je Real povsem nadigral Partizan. Dobil ga je z 59:39, na koncu pa slavil za štiri točke.

Prvi strelec Reala je bil na koncu Džanan Musa z 20 točkami, dodal je tudi 6 skokov in 4 asistence. A prvo ime v zadnji četrtini je bil Sergio Rodriguez, ki je končal pri 19 točkah in 6 asistencah. Mario Hezonja je dodal 13 točk, Walter Tavares 12, Sergio Llull pomembnih 8. Pri gostih se je Kevin Punter ustavil pri 28 točkah, Dante Exum jih je dodal 16.

Vrhunci tekme Real Madrid – Partizan:

Real je postal prvi klub v zgodovini, ki se je vrnil po zaostanku z 2:0 v zmagah. Po slavju Monaca in Reala so domače ekipe zdaj že 17:0 na petih tekmah v zgodovini končnice evrolige. Gostje še nikoli na odločilnem srečanju niso slavili. Partizan je bil blizu, a na koncu predaleč.

Znana sta para polfinala final foura. V Kaunasu se bosta pomerila Monaco in Olympiacos, na drugem obračunu pa bomo spremljali el classico. Zaključni turnir bo 19. in 21. maja potekal v Kaunasu v Litvi.

Četrta četrtina:

Real se je hitro v zadnji četrtini približal le na štiri točke zaostanka. Pri Realu je bil vroč Sergio Rodriguez, pri Partizanu še naprej Kevin Punter z že šesto zadeto trojko. A domačini so imeli bolj mirne živce, na svoji strani pa več izkušenj. Rodriguez, Sergio Llull in Mario Hezonja so bili na koncu odločilni možje Madridčanov, ki so tudi zadnjo četrtino dobili za velikih 11 točk in dokončali velik preobrat.

Tretja četrtina:

Odlično igro je nadaljeval Partizan, predvsem kar se tiče meta za tri točke. Kevin Punter je nadaljeval izjemno. Partizan je zadel pet trojk, vseeno pa se je Real z boljšo predstavo ob koncu četrtine uspel vrniti, četrtino jed obil s 30:21. Razlika pred zadnjim odmorom je bila 7 točk.

Druga četrtina:

V začetku druge četrtine festival trojk Partizana. V tem delu igre so jih zadeli kar šest. Kevin Punter je bil s tremi trojkami prvo ime Beograjčanov, tudi James Nunnally je dodal dve. Partizanu je šla na roko tudi težava z osebnimi napakami Walterja Tavaresa, ki je hitro nabral tri. Varovanci Željka Obradovića so po 20 minutah igre vodili za kar 16 točk.

Prva četrtina:

Prva četrtina je bila precej izenačena, a dobil jo je Partizan s 23:22. Beograjčani so hitro povedli z 8:4, a Real se je pobral in vodil z 12:10. Nato sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. V prvih desetih minutah je bila igra precej raztrgana, videli smo namreč kar 17 prostih metov, igralci obeh ekip pa so bili s črte nezgrešljivi.

Začetni peterki:

Real Madrid: Nigel Williams-Goss, Adam Hanga, Dzanan Musa, Walter Tavares, Eli Ndiaye

Partizan: Yam Madar, Kevin Punter, Alen Smailagić, Ioannis Papapetrou, Zach Leday

// – rezultat v zmagah

Po Barceloni in Olympiacosu se je kot naslednji na final four sicer uvrstil Monaco. Na odločilni peti tekmi v kneževini so Monačani s 97:86 ugnali Maccabi in se prvič v zgodovini uvrstili med najboljše štiri. Prva junaka tekme sta bila Mike James in Jordan Loyd, oba sta dosegla po 21 točk.

Vrhunci tekme Monaco – Maccabi:

Olympiacos je v torek na peti tekmi izkoristil prednost domačega igrišča in se prebil med najboljše štiri v letošnji sezoni košarkarske evrolige. Najboljša ekipa rednega dela je sicer z osmouvrščenim Fenerbahčejem imela precej težav, a na koncu slavila s 3:2 v zmagah.

Barcelona se je kot prva uvrstila na zaključni turnir v Kaunas, v četrtfinalu je z “metlo” že po treh tekmah odpravila Žalgiris.