Inter s sanjskim uvodom pohodil upe mestnega tekmeca

Liga prvakov 10. Maj 202322:26 > 23:01 1 komentar

Po včerajšnjem super spektaklu v Madridu, kjer sta Real in Manchester City remizirala z 1:1, danes v drugem polfinalu lige prvakov pa je na milanskem derbiju Inter Samirja Handanovića z 2:0 ugnal AC Milan. Končni rezultat je bil postavljen že v 11. minuti.

“Gostje” iz črno-modrega dela mesta so tekmo začeli udarno in v razmaku treh minut zadeli kar dvakrat.

Najprej se je v 8. minuti med strelce po podaji s kota z volejem vpisal bosansko-hercegovski veteran Edin Džeko, zgolj tri minute kasneje je hiter protinapad z zadetkom kronal Armenec, Henrik Mkhitaryan. V 15. minuti so igralci Interja stresli še vratnico, skoraj bi na 3:0 povišal Hakan Calhanoglu, nekaj sekund zatem je vrata Milana spet ogrozil Mkhitaryan, tokrat je Mike Maignan strel obranil.

Prvo lepšo priložnost za zadetek so si domači ustvarili po pol ure tekme, ko je Davide Calabria atraktivno poskusil s peto, zatresel pa le zunanji del mreže.

Sodnik si je premislil

Že v naslednjem napadu je Lautaro Martinez padel v kazenskem prostoru. Simon Kjaer je zamudil, potem želel popraviti svojo napako in Argentinca povlekel za dres ter “pridelal” enajstmetrovko. Po ogledu posnetka si je sodnik Jesus Gil Manzano premislil in dosodil žogo za domače.

AC Milan je očitno pogrešal svojega najboljšega igralca sezone, Portugalca Rafaela Leaa, ki ima v tekoči sezoni na svojem računu 13 golov in 13 asistenc. V drugem polčasu bi si domači zaslužil zadetek, zelo blizu so prišli v 63. minuti, ko je Olivier Giroud pripravil strel Sandru Tonaliju. Ta je z zunanjim delom stopala žogo usmeril v vratnico, od koder se je strel odbil izven igrišča.

Roberto Gagliardini bi lahko v 84. minuti dokončno odločil zmagovalca, a je pri strelu preveč okleval in obramba rossonerov mu je žogo pravočasno izbila, ostalo je 0:2.

Milanska kluba sta se v ligi prvakov merila tretjič (oziroma petič, upoštevajoč posamezne tekme). Zadnja tekma, na kateri sta se v Evropi srečala, zaradi izgredov sploh ni bila končana. Uspešnejši je bil obakrat Milan, ki je v polfinalu sezone 2002/03 Inter izločil s skupnim izidom 1:1 zaradi zadetka v gosteh, medtem ko je bil v četrtfinalu sezone 2004/05 precej bolj prepričljiv. Napredoval je s skupnim izidom 5:0, saj je bila druga tekma zaradi razgrajanja navijačev Interja registrirana z izidom 3:0 v korist Milana, ki je do prekinitve vodil z 1:0.

Veselje Manchester Cityja na Santiagu Bernabeu. FOTO: Guliverimages.

Po prvem polčasu super spektakla v Madridu še nič odločenega

Torkov obračun 14-kratnega evropskega prvaka Real Madrida, ki brani naslov, in Manchester City, ki pod vodstvom Pepa Guardiole lovi prvo evropsko lovoriko, je ponudil veliko dobrega nogometa, končnega odgovora o potniku v finale pa nikakor ne.

Manchester City je imel v prvih 45 minutah več igre in si ustvaril nekaj priložnosti, toda med vratnicama je bil pri Realu zanesljiv Thibaut Courtois. Madridčani so medtem čakali na svoje priložnosti in jo dočakali v 36. minuti, ko je s sijajnim strelom izven kazenskega prostora zadel brazilski zvezdnik Reala Vinicius Junior.

V 67. minuti trenutek genialnosti dočakali na drugi strani. Za nov spektakularen gol je z zelo močnim in natančnim strelom poskrbel belgijski zvezdnik angleških prvakov Kevin de Bruyne, ki je zadel za izenačenje na 1:1. Kljub nekaj priložnostim na obeh straneh se rezultat do konca tekme ni spremenil.

Džeko 8., Mkhitaryan 11.

Povratni polfinalni tekmi bosta 16. in 17. maja, finale pa 10. junija v Carigradu.