Šporar Panathinaikosu tlakoval pot do gostujoče zmage (VIDEO)

Evropa 25. Jul 202322:53 0 komentarjev

Grški nogometni podprvak Panathinaikos, pri katerem si kruh služijo trije slovenski reprezentanti, Andraž Šporar, Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbić, je uspešno opravil prvo nalogo v kvalifikacijah za ligo prvakov. V prvi tekmi drugega kroga, v prvem je bil prost, je v slovaških Košicah s 3:1 premagal Dnipro-1. Prvi gol je dosegel Šporar.

Slovenski napadalec, ki je zadel v deseti minuti, je bil edini Slovenec, ki je začel tekmo, igral pa je do 78. minute. Verbič je bil najprej na klopi, v igro je vstopil v 70. minuti in štiri minute po vstopu podal Filipu Djuričiću za 2:0. Čerin za obračun ni kandidiral.

Zadetek Šporarja za 1:0:

Tekmi med Žalgirisom in Galatasarayem ter Dinamom iz Zagreba in Astano sta bili zanimivi s stališča morebitnih tekmecev slovenskega prvaka Olimpije v nadaljevanju evropske sezone, saj bi se v primeru zmage nad Ludogorcem v tretjem krogu lige prvakov merila z zmagovalcem prvega omenjenega dvoboja, v primeru poraza pa z zmagovalcem drugega v tretjem krogu kvalifikacij za evropsko ligo.

Tekma med Litovci in Turki se je končala z izidom 2:2, hrvaški prvaki pa so kar s 4:0 – tri gole je dosegel Luka Ivanušec, ugnali Kazahstance, tako da bo glede na videno, Zagrebčani so namreč tekmece povsem nadigrali, povratna tekma najbrž bolj kot ne formalnost.

Kvalifikacije za ligo prvakov, 2. krog

Torek, 25. julij:

HJK Helsinki – Molde 1:0 (1:0)

Žalgiris – Galatasaray 2:2 (0:0)

Dinamo Zagreb – Astana 4:0 (3:0)

Dnipro-1 – Panathinaikos 1:3 (0:1)
Andraž Šporar je igral do 78. minute in dosegel prvi gol za Panathinaikos, Benjamin Verbič je igral od 70. minute in asistiral za drugi gol Panathinaikosa, Adam Gnezda Čerin za Panathinaikos ni igral.

Servette – Genk 1:1 (0:1)

Zrinjski – Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Kenan Bajrić je igral vso tekmo za Slovan Bratislavo.

Breidablik – Koebenhavn 0:2 (0:2)