Muraši v konferenčno ligo, v ligo Evropa še dva Slovenca

Evropa 26. Avg 202120:11 > 23:44 0 komentarjev
Sturm - Mura. Foto: Uroš Skaza

Nogometaše Mure so na gostovanju pri Sturmu v Gradcu izgubili z 2:0, skupno s 5:1 in izpadli iz kvalifikacij za ligo Evropa. Evropsko jesen bodo nadaljevali v novi evropski konferenčni ligi.

V Gradcu so Muraši lovili preobrat. Na prvi tekmi v Murski Soboti je Sturm zmagal z 1:3. Član avstrijskega kluba je Jon Gorenc Stanković, ki je tudi tokrat začel v prvi enajsterici.

Sturm je povedel v 39. minuti, ko se je po strelu Kiteishvilija od Pucka žoga nesrečno odbila v mrežo Mure. V 54. minuti je Matic Maruško prejel drugi rumeni karton in posledično rdečega. Sturm je zmago potrdil v 66. minuti, ko je bil natančen Jantscher, ki je postavil končni izid tekme: 2:0, skupno pa 5:1 za Avstrijce.

V ligi Europa še dva Slovenca

Ob vezistu Sturma Jonu Gorencu Stankoviću in Muri so se za preboj v skupinski del Lige Europa potegovali še trije slovenski nogometaši. Dva sta tekmovala med seboj. Filip Valenčič je bil s HJK na Finskem s kar 2:5 slabši od Fenerbahčeja, pri katerem se napredovanja v ligo Europa veseli Miha Zajc.

Uspešen je bil tudi Dejan Petrović z dunajskim Rapidom, ki je tudi na gostovanju v Ukrajini premagal Zorjo Lugansk ter napredoval s skupnih 6:2.

Zmagovalci play-offa bodo nastopili v skupinskem delu Lige Europa, medtem ko poražence nadaljevanje evropske sezone čaka v Konferenčni ligi.

Žreb skupinskega dela Lige Europa bo v jutri ob 12. uri, žreb skupinskega dela Konferenčne lige pa uro in pol pozneje.

Liga Europa, play-off (povratne tekme):

Četrtek:
Alaškert – Rangers 0:0 /0:1/

HJK – Fenerbahče 2:5 /0:1/
Filip Valenčič je za HJK igral do 61. minute. Miha Zajc je za Fenerbahče odigral celo tekmo.

Zorja Lugansk – Rapid Dunaj 2:3 /0:3/
Dejan Petrović je za Rapid vstopil v 66. minuti.

Galatasaray – Randers 2:1 /1:1/

AZ Alkmaar – Celtic 2:1 /0:2/

Cluj – Crvena zvezda 1:2 /0:4/

Slovan Bratislava – Olympiacos 2:2 /0:3/

Legia – Slavia Praga 2:1 /2:2/

Antwerpen – Omonia 3:0 po enajstmetrovkah /2:4/

Sturm Gradec – Mura 2:0 /3:1/