City na poti do druge lovorike porazil večne tekmece

Nogomet 3. Jun 202317:59 > 18:00 0 komentarjev

Nogometaši Manchester Cityja so zmagovalci FA pokala. V velikem finalu so porazili Manchester United (2:1). Junak obračuna je bil Ilkay Gündogan, ki je zadel oba zadetka za sinjemodre.

Tekma se je na eni strani začela sanjsko za Manchester City, saj je že v 13 sekundi srečanja v polno meril Ilkay Gündogan. Na drugi strani je bil to začetek kot iz nočnih mor za rdeče vrage.

Po začetnem hladnem tušu so varovanci Erika ten Haga vendarle vzpostavili ravnotežje na igrišču, v 33. minuti tekme je Bruno Fernandes izkoristil najstrožjo kazen, potem ko je glavni sodnik Paul Tierney po posredovanju VAR-a pokazal na belo točko.

Na odmor sta tekmeca odšla povsem poravnana, v nadaljevanju pa so podobno kot v prvem polčasu bolje začeli sinjemodri. Po uigrani akciji meščanov je znova odlično zaključil Gündogan in City je od 51. minute tekme znova vodil.

Čeprav so nogometaši Manchester Uniteda lovili izenačujoči zadetek, pa so si vseeno več priložnosti pripravili varovanci Pepa Guardiole, ki so  preživeli zaključno obleganje rdečih vragov in z zmago v finalu osvojili še drugo lovoriko v letošnji sezoni, prihodnjo soboto pa bodo lovili še zmago v ligi prvakov. S tem bi Španec na klopi Cityja prišel do trojne krone.

FA pokal, finale

Manchester City – Manchester United 2:1 (1:1)

Gündogan 1., 51.; Fernandes 33./11-m

Vodilni zadetek Cityja:

Zadetek rdečih vragov:

Zmagoviti zadetek Gündogana:

Enajsterici:

Junak Manchester Cityja in igralec tekme je bil nemški reprezentant Ilkay Gündogan, ki je za zmagovalce dosegel oba gola, za poražence je enajstmetrovko izkoristil Portugalec Bruno Fernandes.