Joao Felix na Otoku začel z debijem iz nočne more

Nogomet 12. Jan 202322:56 0 komentarjev

Chelsea ostaja v krizi, ki jo je namesto rešil celo še poglobil prišlek Joao Felix. Kot velika okrepitev je Londončane uradno okrepil šele v sredo, dan pozneje na debiju prejel neposredni rdeči karton in doživel poraz proti novincu med elito Fulhamu (1:2).

Londončani so bili edini pripravljeni pristati na visoke zahteve Atletico Madrida, ki je želel portugalskega zvezdnika za pol leta posoditi, a za to zahteval kar 11 milijonov evrov plačila. Chelsea, ki se je znašel v hudi krizi, je sprejel pogoje in Joaa Felixa že na prvi tekmi postavil v začetno enajsterico.

Na trenutke je res nekoliko poživil igro, a si v drugem polčasu privoščil veliko neumnost. Za neroden in nepotreben drseči start s podplatom je rdeči katon prejel že v 58. minuti. Pri izidu 1:1 je tako svoje soigralce pustil na cedilu, kmalu je sledila tudi nova kazen. Carlos Vinicius je 15 minut pozneje poskrbel za novo vodstvo domačih, tri točke so tako ostale na Craven Cottagu. Fulham je z zmago Chelseaju pobegnil že za šest točk, modri pa za vodilnim Arsenalom denimo zaostajajo že za ogromni 19 točk, ob tem pa imajo še tekmo več.