Messi s hattrickom rešil Argentino, Čile izpadel!

Robert Cianflone, Getty Images Sport

Nogometaši Argentine so vendarle zmagali in se uvrstili na svetovno prvenstvo, potem, ko so danes premagali Ekvador v gosteh s 3:1. Junak pa je bil Leo Messi, ki se je po dolgem času vendarle prebudil v dresu gavčev. Napredovala sta še Urugvaj in Kolumbija, v dodatne kvalifikacije pa odhaja Peru.

Ekvador 1:3 Argentina
Ibarra 1.; Messi 11., 18., 62.

Argentina, ki je bila morda celo na najnižji točki v reprezentanci se je borila sama s sabo v Ekvadorju, ki pa ni več imel možnosti za napredovanje. A tokrat jim je vendarle uspelo. Za napredovanje so potrebovali zmago, vsi ostali rezultati bi pomenili, da bi zadnji finalisti SP-ja ostali doma.

Začetek tekme je bil katastrofalen za navijače gavčev, saj je Ekvador povedel že v prvi minuti preko Romaria Ibarre. Tokrat se je Argentina odzvala hitro in učinkovito v 12. minuti je namreč prvič zadel Lionel Messi po podaji Angela Di Maria. Za popoln preobrat pa je poskrbel samo osem minut pozneje in s tem postavil tudi končni rezultat.

Ekvador je bil v drugem polčasu za odtenek boljši, vendar niso uspeli priti do izzenačenja. Za končno veselje in napredovanje pa je poskrbel Messi s hattrickom v 62. minuti, ko je obšel obrambo in z lobom zadel za 3:1.

Svetovno prvenstvo prihodnje leto v Rusiji tako ne bo ostalo brez enega izmed največjih zvezdnikov in zadnjega finalista na svetovnem prvenstvu.

Peru 1:1 Kolumbija
Guerrero 76.; Rodriguez 56.

Tako Peru kot Kolumbije pred zadnjim krogom nista imela še zagotovljenega nastopa na SP prihodnje leto. Kolumbija je v drugem polčasu po asistenci Falcaa povedla z zadetkom Jamesa Rodrigueza. Peru je dvajset minut pozneje prišel do izzenačenja potem, ko je zadetek dosegel Paolo Guerrero. Ostali rezultati so se končali tako, da je Kolmbija neposredno napredovala na SP. Peru pa si je predvsem zaradi poraza Čileja zagotovil dodatne kvalifikacije.

Brazilija 3:0 Čile
Paulinho 55., Jesus 57., 90.

Brazilija si je kot prva v skupini zagotovila nastop na SP. Kljub vsemu pa so prikazali tekmovalnost in doma premgali Čile s 3:0, čeprav je Čilencem gorelo pod nogami, saj so nujno potrebovali vsaj remi, do katerega pa v Braziliji niso prišli. Paulinho in dvakrat Gabriel Jesus sta zabila za Brazilce, ki so tako kvalifikacije končali z 10. točkami prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Čile je povsem razočaral, gledalci pa bodo prihodnje leto prikrajšani za vragolije Alexisa Sancheza, Artura Vidala, Claudia Brava….

Urugvaj 4:2 Bolivija
Caceres 39., Cavani 42., Suarez 60., 76.; Silva 24./ag, Godin 79./ag

Urugvaj je pred domačimi gledalci zanesljivo premagal Bolivijo s 4:2 in tako v skupini končal kot drugi. Vseh šest zadetkov so zabili sami. V pravo mrežo so zadeli Caceres, Cavani in dvakrat Suarez. V lastno mrežo pa sta se med strelce za gostujočo ekipo vpisala Silva in Godin. Bolivija je skupino končala kot predzadnja.

Paragvaj 0:1 Venezuela
Herrera 84.

Paragvaj je za napredovanje oziroma vsaj dodatne kvalifikacije nujno potreboval zmago. Popotnica pred tekmo je bila dobra, saj so se doma pomerili z zadnjo uvrščeno ekipo iz Venezuele, vendar so se jim računice zalomile, saj so doma z 1:0 izgubili. Krvnik Paragvaja pa je bil z zadetkom Herrera v 84. minuti.

1.   Brazilija 18 12 5 1 41:11 41
2.   Urugvaj 18 9 4 5 32:20 31
3.   Argentina 18 7 7 4 19:16 28
4.   Kolumbija 18 7 6 5 21:19 27
5.   Peru 18 7 5 6 27:26 26
6.   Čile 18 8 2 8 26:27 26
7.   Paragvaj 18 7 3 8 19:25 24
8.   Ekvador 18 6 2 10 26:29 20