Španke po drami v finale mundiala

FIFA Svetovno Prvenstvo 15. Avg 202312:12 0 komentarjev
Španija

Španske nogometašice so prve finalistke svetovnega prvenstva, ki poteka v Avstraliji in na Novi Zelandiji. V prvem polfinalu so na stadionu Eden Park v Aucklandu pred 43.217 gledalci z 2:1 premagale Švedinje in se sploh prvič prebile v finale SP. Za drugo finalno vstopnico tega mundiala se bodo v sredo v Sydneyju pomerile domačinke in Angležinje.

V napetih zadnjih minutah tekme je prva zadela Španija, ko je v 81. minuti gol dosegla komaj 19-letna napadalka Barcelone, Salma Paralluelo. Ta je v igro vstopila v drugem polčasu, ko je v 57. minuti zamenjala dvakratno najboljšo nogometašico na svetu in klubsko kolegico pri Barceloni, Alexio Putellas.

Ko se je že zdelo, da bodo Španke tekmo mirno pripeljale do konca, pa je zanje sledil šok.

Švedinje so namreč prek Rebecke Blomqvist v 88. minuti izenačile. A nogometašice furije se niso predale, saj je dve minuti pozneje zadela še branilka Real Madrida, kapetanka Olga Carmona Garcia, ki je izkoristila podajo klubske kolegice Terese Abelleira Duenas.

V nedeljskem finalu v Sydneyju se bo Španija pomerila z zmagovalkami dvoboja med sogostiteljico Avstralijo in evropsko prvakinjo Anglijo, ki se bosta v polfinalu pomerili v sredo.