Ugoden večer za favorite, dva gola Lewandowskega

FIFA Svetovno Prvenstvo 28. Mar 202122:49 > 23:17 0 komentarjev
REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Na devetih večernih tekmah drugega kroga evropskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo so favoriti upravičili svojo vlogo.

V okviru skupine F so zmago vpisali nogometaši Avstrije, ki so doma po preobratu s 3:1 premagali Ferske otoke.

Gostje so povedli v 19. minuti potem, ko se je med strelce vpisal Sonni Nattestad. Toda sledil je hitre odziv domačih. V 30. minuti je za izenačenje poskrbel Aleksandar Dragović nato pa so Avstrijci sedem minut kasneje prišli do preobrata prek Christopha Baumgartnerja. Tik pred koncem prvega polčasa je v 44. minuti rezultat polčasa in tudi končni izid postavil Saša Kalajdžić.

Avstrija ima pred domačo tekmo z Dansko štiri točke. Ferski otoki ostajajo pri eni točki in se bodo v naslednjem krogu pomerili proti Škotom.

V isti skupini sta se Izrael in Škotska razšla brez zmagovalca (1:1).

Gostitelji so povedli v samem zaključku prvega polčasa potem, ko se je med strelce vpisal Dor Peretz. Za Škote je v drugem polčasu v 56. minuti izenačil Ryan Fraser.

Za Izrael je to prva točka v teh kvalifikacijah. V naslednjem krogu bodo gostovali v Moldaviji. Škotska ima po dveh tekmah dve točki glede na to, da so v prvem krogu remizirali proti Ferskim otokom.

V skupini C je Italija na gostovanju pri Bolgariji slavila z rezultatom 2:0.

Gostje so povedli v 43. minuti potem, ko je enajstmetrovko izkoristil Andrea Belotti. Bolgari bili trdno prepričani, da jih je glavni sodnik dvoboja Slavko Vinčič s tem, ko je pokazal na belo točko za Italijo močno oškodoval.

Drugi gol smo videli v 82. minuti potem, ko se je med strelce vpisal Manuel Locatelli.

Italija ima zdaj dve zmagi. V naslednjem krogu bodo 31. marca doma gostili Litvo. Bolgari so doživeli svoj drugi poraz. Če tri dni jih čaka Severna Irska.

V okviru skupine I je bila Poljska doma z 2:0 boljša od Andore. Poljaki so zdaj pri štirih točkah, Andora pa je doživela drugi poraz.

Oba zadetka za domače je dosegel fantastični Robert Lewandowski – v 30. in 55. minuti tekme.

Poljsko 31. marca čaka Anglija, Andora pa bo doma gostila Madžarsko.

Madžarska je na gostovanju pri San Marinu prišla do zmage z 3:0. Gostje so povedli iz enajstmetrovke v 13. minuti, ko se je med strelce vpisal Adam Szalai. Sedem minut kasneje so imeli gostje na voljo še en strel z bele točke, a ga ni unovčil Roland Sallai, ki pa se je med strelce vendarle vpisal v drugem delu in sicer v 71. minuti. Končnih 3:0 je iz nove enajstmetrovke v 88. minuti postavil Nemanja Nikolics.

Madžari so zdaj pri štirih točkah. V naslednjem krogu bodo 31. marca gostovali v Andori. San Marino bo Albanijo sprejel z dvema porazoma.

Nemčija je v skupini J prišla do druge zmage potem, ko so v gosteh z 1:0 premagali Romunijo, ki je doživela svoj prvi poraz.

Kljub velikemu številu priložnosti je edini gol za Nemčijo dosegel Serge Gnabry, ki je mrežo nasprotnika zatresel v 16. minuti.

Ukrajina in Finska sta v skupini D remizirali (1:1).

Ukrajinci so povedli v 80. minuti prek Juniorja Moraesa, a so Finci v 89. minuti rezultat prek enajstmetrovke poravnali. Za goste se je med strelce vpisal Teemu Pukki.

Obe reprezentanci sta zdaj pri dveh neodločenih rezultatih. Ukrajina bo 31. marca igrala proti Kazahstanu, Finci pa so do septembra prosti.

V skupini B je Švedska v gosteh s 3:0 premagala Kosovo.

Švedi so povedli v 12. minuti potem, ko se je med strelce vpisal Ludwig Augustinsson. Asistenco je zabeležil Zlatan Ibrahimović. Drugi gol je v 35. minuti dosegel Alexander Isak, tretjega pa v 70. minuti iz enajstmetrovke Sebastian Larsson.

Za Švede je to druga zmaga, a do septembra so prosti. Kosovo je zabeležilo svoj drugi poraz. V naslednjem krogu jih 31. marca čaka Španija.