Francozi, Belgijci in Portugalci odpirajo šampanjec (VIDEO)

Nogomet 13. Okt 202322:40 > 22:58 0 komentarjev

Nocoj so bile v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu odigrane tekme v skupinah B, F in J. Zelo razburljivo je bilo v Amsterdamu, kjer je Francija z 2:1 premagala Nizozemsko in se že uvrstila v Nemčijo. Nastop na turnirju stare celine sta si zagotovili tudi Portugalska in Belgija. Na kar petih od sedmih tekmah so se sicer zmage veselili gosti.

Za šesto zmago Francije je poskrbel prvi zvezdnik Kylian Mbappe (7., 53.), za Nizozemce je zadel Quilindschy Hartman (83.). Dvakratni svetovni prvakiso si že zagotovili mesto na zaključnem turnirju stare celine, saj so na šestih tekmah skupine B zbrali 18 točk, na drugem mestu pa je Grčija, ki je v Dublinu z golom Georgiosa Giakomakisa v 20. in Georgiosa Masurasa v četrti minuti sodnikovega podaljška v prvem polčasu ugnala Irsko z 2:0. Grčija ima 12, Nizozemska (tekma manj) devet, Irska tri, Gibraltar pa je brez točk.

Poleg Francije je v skupini J 100-odstotna tudi Portugalska, ki je pred 50.000 gledalci v Portu premagala Slovaško s 3:2 . Gostitelje je v vodstvo popeljal Goncalo Ramos v 18. minuti, naslednja dva gola pa je zabil Cristiano Ronaldo. Prvega po natančnem strelu z 11-metrovke v 29., drugega pa iz igre v 72. minuti. Za Slovake sta zadetka dosegla David Hancko v 69. in Stanislav Lobotka v 80. minuti.

V tej skupini sta bili na sporedu še dve tekmi: BiH je v Vaduzu premagala Lihtenštajn z 2:0, Islandija in Luksemburg pa sta se v Reykjaviku razšla z neodločenim izidom 1:1. V vodstvu je Portugalska z 21 točkami, Slovaška je zbrala 13, Luksemburg 11, BiH devet, Islandija sedem, Lihtenštajn pa je brez njih.

Belgija je na stadionu Ernst Happel na Dunaju premagala Avstrijo s 3:2. Za rdeče vrage je uvodna gola dosegel Dodi Lukebakio v 12. in 55. minuti, tretjega pa Romelu Lukaku v 58. minuti. Avstrijci so v zadnjem delu tekme pritisnili in izkoristili številčno premoč na igrišču, potem ko je drugi rumeni karton prejel Amadou Onana. Na 1:3 je znižal Konrad Laimer (73.), na 2:3 pa Marcel Sabitzer (84.).

Na drugi tekmi skupine F je bil Azerbajdžan v Tallinnu boljši od Estonije z 2:1. Vodilna Belgija je zbrala 16 točk, Avstrija 13, Švedska šest, Azerbajdžan štiri, Estonija pa eno točko.

Slovenska nogometna reprezentanca bo nastopila v soboto, ko bo ob 18. uri v Stožicah gostila Finsko.