Haalandov oče s hrano obmetaval španske navijače (VIDEO)

Evropa 10. Maj 20239:13 1 komentar
Alf Inge Haaland

Erling Haaland na prvi tekmi polfinala lige prvakov med Real Madridom in Manchester Cityjem ni bil v ospredju. Če na zelenici Norvežana ni bilo zaznati, je bilo drugače na tribunah stadiona Stantiago Bernabeu. Njegov oče Alf-Inge Haaland je bil namreč zaradi neprimernega obnašanja in zmerjanja domačih navijačev odstranjen iz svoje lože.

Dvoboj španskega in angleškega velikana bo po neodločenem izidu (1:1) v Madridu odločen prihodnji teden v Manchestru. Zmagovalec se bo v finalu pomeril z boljšim v milanskem derbiju Inter – Milan, ki bosta prvi obračun odigrala drevi.

Erling Haaland se sinoči ni proslavil. V 90 minutah igre je imel le 21 dotikov z žogo, zbral 9 uspešnih podaj in na gol Thibauta Courtoisa sprožil dva strela. Še najnevarnejši poizkus, ki mu ga je v prvem polčasu pripravil kdo drug kot Kevin De Bruyne, mu je blokiral David Alaba.

Za še slabši večer družine Haaland je poskrbel Erlingov oče Alf-Inge Haaland, ki se je med tekmo zapletel v obračunavanje z navijači domačega moštva.

Po poročanju številnih virov naj bi Alf-Inge žalil obiskovalce s tribune pod ložo, v kateri je spremljal obračun, se posluževal neprimernih gest in jih celo obmetaval z arašidi. Naposled so po Norvežana prišli varnostniki in ga pospremili s tribune. Ob tem je navijačem še pomahal, kar si lahko ogledate v spodnjem videu.

50-letni Alf-Inge je sicer nekdanji nogometaš, ki si je od leta 2000 do 2003 prav tako kruh služil tudi v dresu Manchester Cityja. Na Otoku je preživel kar 10 let svoje kariere. Preden si je nadel sinjemodri dres je bil še član Nottingham Foresta in Leeds Uniteda. Za norveško reprezentanco je vpisal 34 nastopov, a ostal brez gola.

Povratni dvoboj dveh težkokategornikov na stadionu Etihad v Manchestru je na sporedu 17. maja.