Imamo vseh 32 udeležencev lige prvakov (VIDEO)

Evropa 30. Avg 202323:32 > 23:33 0 komentarjev

Naposled smo le dobili še zadnje potnike v skupinski del lige prvakov 2023/2024. V kroglicah, ki bodo jutri plesale po bobnih v Nyonu, se bodo znašli lističi, na katerih bo pisalo PSV Eidhoven, FC Copenhagen in Antwerpen. Omenjeni trije klubi so sinoči uspeli ubraniti lepo prednost s tekem prejšnjega tedna in napredovali.

Najbolj suveren je bil nizozemski predstavnik, ki je zalogo 2:2 iz Glasgowa proti Rangers v domači “hiši” nadgradil s suvereno zmago 5:1. Dva gola za klub iz mesta bele tehnike zabil Maročan Ismael Saibari.

Grki brez predstavnika

Grški prvak AEK je doma lovil zaostanek 0:1 proti belgijskemu Antwerpnu. Tudi v Atenah jim je kazalo slabo, potem ko je v 73. minuti zadel rezervist Gyriano Kerk. Upanje rumeno-črnim je v 90. minuti povrnil Sergio Araujo, toda domačim v 8-minutnem dodatku ni uspelo izsiliti podaljškov.

Še več, prejeli so nov gol iz protinapada – zadel je Michel Balikwisha – in sanj o ligi prvakov je bilo konec. Grki so tako letos brez predstavnika med elito, potem ko je včeraj izpadel “slovenski” Panathinaikos.

Med najboljših 32 klubov v Evropi se je prebil tudi danski Copenhagen, ki je po minimalni zmagi na Poljskem tokrat doma remizira. Za domače je na Parknu v polno s pravcato lepotico meril Slovak Denis Vavro, v 87. je Poljake v igro vrnil Lukasz Zwolinski, pri tem pa je tudi ostalo.

Žreb skupinskega dela lige prvakov bo jutri v Monte Carlu.