Nov dan in nov škandal v Turčiji (VIDEO)

Nogomet 19. Dec 202320:37 1 komentar

Dvoboj 17. kroga najmočnejše turške lige med Istanbulsporjem in Trabzonsporjem ni dočakal konca, saj so domači nogometaši po zanje sporni sodniški odločitvi prenehali igrati in zapustili igrišče.

Domači so se favoriziranim gostom dobro upirali. Bilo je 1:1, ko je v 68. minuti v prodoru kosovski vezist Florian Loshaj trčil v gostujočega branilca Batisto Mendyja, a glavni sodnik po trku na robu kazenskega prostora ni dosodil prekrška, v protinapadu pa je Trabzonspor z nebeškim skokom v vodstvo popeljal Paul Onuachu.

Sledil je oster protest domačih nogometašev, domnevni prekršek je pod drobnogled vzel tudi VAR, a tako kot glavni sodnik ni našel dokaza, da je Mendy napravil prekršek, zato je zadetek obveljal.

Domnevni prekršek in zadetek gostov:

Odločitev je tako razžalostila domačo ekip, da je vodstvo Istanbulsporja v znak protesta v 74. minuti ekipo poklicalo z zelenice ter tako predčasno končali tekmo.

Pred dnevi predsednik napadel sodnika

To je v nekaj dneh že drugi incident, ki odmeva v turškem prvenstvu, a vse skupaj na srečo ni bilo tako dramatično kot pred dnevi, ko je predsednik Ankaragücüja Faruk Koca po tekmi v obraz s pestjo udaril sodnika Umuta Melerja.

Turška nogometna zveza (TFF) mu je že prepovedala dosmrtno delovanje v nogometu. Klub bo moral plačati 63 tisoč evrov ter pet domačih tekmah odigrati brez navijačev.