Jaka Bijol junak zmage Udineseja

Nogomet 3. Okt 202222:45 0 komentarjev
Jaka Bijol na tekmi z Verono; Foto: Guliverimage

Na zadnji tekmi 8. kroga italijanskega prvenstva je Udinese z 2:1 ugnal Verono. Junak srečanja je bil Jaka Bijol, ki je zadel globoko v sodnikovem podaljšku in le potrdil odlično formo, ki jo je kazal tudi v reprezentančnem dresu. Videmčani so zmagali še petič zapored in le za točko zaostajajo za vodilnim Napolijem in Atalanto.

Udinese je imel pred tekmo peto izhodišče na lestvici, če bi zmagal, bi skočil na tretje, le s točko zaostanka za Napolijem in Atalanto. A Videmčanom sprva ni šlo vse po načrtih, domači, ki so v spodnjem delu lestvice, so igrali čvrsto v obrambi, v prvem polčasu pa je zadel Josh Doig.

Udinese, pri katerem je Bijol odigral celo tekmo, Lovrić pa je bil tudi v začetni postavi in na igrišču do 67. minute, je v nadaljevanju pritiskal, imel veliko premoč pri posesti žoge in številne priložnosti, zadel tudi okvir gola. Ko je že kazalo, da bo iztržil le neodločen izid, za izenačenje je poskrbel Beto v 70. minuti, pa je v sodnikovem dodatku po podaji Lazarja Samardžića Bijol pred vrati neoviran z natančnim strelom z glavo zadel za zmago.

Italijansko prvenstvo, 8. krog:

Sobota, 1. oktober:
Napoli – Torino 3:1 (3:1)
Anguissa 6., 12.; Kvaratskhelia 37.; Sanabria 44.

Inter – Roma 1:2 (1:1)
Dimarco 30.; Dybala 39., Smalling 75.
Samir Handanović (Inter) je igral celotno srečanje.

Empoli – Milan 1:3 (0:0)
Bajrami 90.+1; Rebić 79., Ballo-Toure 90.+3, Leao 90.+6
Petar Stojanović je za Empoli igral celo tekmo, Lovra Štubljara pri Empoliju zaradi poškodbe ni bilo na klopi.