Loterija strla srca varovancev Srečka Katanca (VIDEO)

Nogomet 3. Feb 202418:17 1 komentar

Imamo vse polfinaliste azijskega pokala. Kot zadnji so se v sklepne boje za naslov prebili domačini Katarci, ki so Uzbekistan in s tem tudi slovenskega trenerja Srečka Katanca razžalostili po streljanju enajstmetrovk (2:1). V prvem dvoboju dne je Iran z 2:1 izločil Japonsko. Dva polfinalista smo dobili že v petek. Jordanci so z 1:0 ugnali Tadžikistan, Južna Koreja pa je po podaljšku z 2:1 premagala Avstralijo.

Uzbekistan je v rednem delu tekme zabil oba zadetka. Prvega v lastno mrežo, ko je zelo nespretno posredoval Utkir Yusupov. Varovanci Srečka Katanca so v nadaljevanju pritiskali, napadi pa so sadove obrodili v 59. minuti, ko je za izenačenje napako domače obrambe kaznoval Odiljon Hamrobekov.

Dvoboj se je zavlekel v podaljšek, a tudi dodatnih 30 minut igre ni bilo dovolj, da bi dobili še zadnjega polfinalista. Odločali so streli z bele točke. Uzbekistan je bil po treh serijah v prednosti z 2:1, a nato dvakrat zgrešil, medtem ko so domačini dvakrat zadeli in tako ostajajo v igri za drugi zaporedni naslov.

Zmagovalec se bo v sredinem polfinalu pomeril z Iranom. Katar je leta 2019, ko so turnir gostili Združeni Arabski Emirati, osvojil prvi naslov. Uzbekistan se je v polfinale azijskega prvenstva uvrstil le enkrat v zgodovini, leta 2011, ko je zasedel končno četrto mesto. Katancu tako ni uspelo vsaj izenačiti dosežka reprezentance.

Iran do zmage v 96. minuti

Iran si je preboj med štiri najboljše zagotovil s preobratom. Hidemasa Morita je Japonce povedel v vodstvo sredi prvega polčasa. Po odmoru je izid poravnal Mohammad Mohebi, z enajstmetrovke pa je zmagoviti gol globoko v sodnikovem dodatku z enajstmetrovke dosegel Alireza Jahanbakhsh.