Ko Messija ni ‘doma’, Mehičani plešejo (VIDEO)

Nogomet 4. Apr 202410:13 0 komentarjev

Inter Miami je na prvem srečanju četrtfinala CONCACAF pokala Champions (regijska liga prvakov) doma v Fort Laudardalu z 1:2 izgubili proti mehiškemu Monterreyju. Lionel Messi floridski zasedbi ni mogel pomagati, saj se Argentinec ubada s poškodbo stegenske mišice.

Messijevi soigralci so dobili prvi polčas, potem ko je mrežo našel mladi argentinski branilec Tomas Aviles.

19-letnik je po kotu žogo poslal pod prečko in poskrbel za navdušenje na polnih tribunah stadiona v Fort Lauderdaleu. A če je bil prvi polčas ugoden, se je v drugem domačim zgodila “nočna mora”. Najprej so v 65. minuti po drugem kartonu Davida Ruiza ostlai le z desetimi možmi na zelenici, kasneje pa prejeli še dva zadetka, tako da imajo pred povratno tekmo v Mehiki ogromno skrbi.

Za Monterrey, ki ga je s tribun prišlo pospremit zelo spodobno število navijačev mehiške diaspore na Floridi, sta zadela krilni igralec Maxi Meza (70. minuta) in nato tik pred koncem še Jorge Rodriguez. Slednji je navdušil s pravo mojstrovino.

Zadetka za preobrat Monterreyja:

Kdor napreduje, se bo v polfinalu meril z boljšim iz četrtfinalnega para v še enem ameriško-mehiškem dvoboju med Columbusom in Tigres (UANL). Lani je naslov prvaka v t. i. ligi prvakov regije Severne in srednje Amerike osvojil mehiški klub León, ki pa letos ni bil vključen v boj za zmago.

“Messi strahopetec”

Po porazu je trener Interja Tata Martino glede svojega zvezdnika dejal: “Leo še ni povsem pripravljen, zato nisem želeli tvegati.”

Argentinec je za floridsko zasedbo nazadnje igral 13. marca. Navijači Monterreyja so se Messiju po tekmi rogali, češ da se je tekme ustrašil: