Ferska obramba kapitulirala, Olimpija do prve evropske zmage

Evropa 9. Nov 202320:55 > 21:27

Slovenski državni prvaki se je v četrtem krogu skupinskega dela evropske konferenčne lige pomeril proti ferskemu prvaku Klaksviku in končno prišel do evropske zmage. Odpor gostov so zmaji strli povsem ob koncu srečanja.

Ljubljančani so skozi celoten potek srečanja dominirali in si že v prvem polčasu ustvarili ogromno lepih priložnosti, ali pa vsaj pol-priložnosti ter tudi zadeli. Gol Ruija Pedra po predložku Sa’arja Fadide je malteški sodnik po ogledu posnetka in svetovanju VOR sobe razveljavil.

Ko je bil v drugem polčasu po prekršku nad Agustinom Doffom izključen Arni Frederiksberg, so se gostje postavili v formacijo 5-3-1 in le še branili svoj gol ter poskušali iz protinapadov. Priložnosti so se vrstile ena za drugo, “avtobus” se je končno “preparkiral” v 85. minuti, ko je v kazenskem prostoru žogo na prsi naložil David Sualehe, si žogo namestil na levico in izstrelil “bombo” pod prečko.

Tri minute zatem je piko na “i” postavil ljubljenec domačega občinstva Mustafa Nukić. Sanje o evropski pomladi v Stožicah tako živijo tudi po četrtem krogu, saj je Slovan doma z Lillom remiziral.

POTEK SREČANJA V ŽIVO

KONEC TEKME

88. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tekma je o0dločena, zadel je Mustafa Nukić!

Veliko veselje Olimpije v praznih Stožicah. FOTO: Grega Valančič.

85. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOL! Končno je kapitulirala obramba Klaksvika, žoga je v kazenskem prostoru prišla do Sualeheja. Portugalec si jo je ustavil na prsa in jo z levico spravil neubranljivo, pod prečko!

78. minuta: Napaka obrambe Fercev. David Sualehe je prišel do strela in spet dodobra ogrel Johanssona. Le minuto kasneje je z roba kazenskega prostora sprožil Diogo Pinto, a kaj, ko je Johanssona danes “zaklenil” in vrgel ključe proč.

63. minuta: Rdeč karton! Prekršek nad Agustinom Doffom je storil Arni Frederiksberg, si prislužil drugi rumeni karton in predčasno pot pod prho.

58. minuta: Še en strel proti golu Klaksvika. Tokrat je Johansson ukrotil strel Silve. Minuto kasneje je po predložku z glavo prek gola žogo odbil Marko Brest.

56. minuta. Zadetek zmajev visi v zraku. Najprej je v padcu ustrelil Motika, Johansson je s parado žogo izbil v kot. Po prekinitvi je bilo spet nevarno, napadalec Olimpije je ogrel dlani gostujočega čuvaja mreže.

48. minuta: Vratar Klaksvika se je ob “pomoči” svoje obrambe uštel in žogo podal do Ruija Pedra. Golgeter zmajev je šel osamljen proti vratom, strel skušal spraviti pod nogama Jonathana Johanssona, slednji se je izkazal z obrambo.

KONEC PRVEGA POLČASA

42. minuta: Uigran kot Ljubljančanov. Podal je Pedro, a ne v kazenski prostor. Na robu le-tega je našel rojaka Jorga Silvo, ki je “iz prve” udaril z volejem, pomeril pa nekaj metrov preveč v desno.

31. minuta: Justas Lasickas je z desne poslal visoko žogo proti Admirju Bristriću. Mladega bosansko-hercegovskega reprezentanta je žoga presenetila, zato jo je z glavo bolj slabo zadel.

Motor ekipe, Rui Pedro; FOTO: Grega Valančič

23. minuta: Fadida je poškilil v kazenski prostor, s kirurškim predložkom našel Ruija Pedra, ta je čudovito zadel z glavo, malteški sodnik Philip Farrugia pa je po pregledu VOR sobe zaključil, da je bil Portugalec v prepovedanem položaju.

10. minuta: Gostje so nakazlai, da bodo zelo nevarni iz prekinitev, kar je že tako ali tako “rak rana” letošnje Olimpije. Z glavo je po prostem strelu Klakvika meril napadalec Pall Klettskard, na srečo je ‘koordinate’ naravnal previsoko.

4. minuta: Motika je spet prišel do posesti, podal v sredino, kjer je bil Sa’ar Fadida, žoga je zletela mimo in na rob kazenskega prostora. Tam jo je ustavil Rui Pedro, pomeril proti vratom, vrata pa kar konkretno zgrešil.

2. minuta: Nemanja Motika je prišel do žoge kakšnih 25 metrov od vrat Fercev in se hitro odločil sprožiti z levico. Žoga je dobila “napačno” rotacijo, stran od gola.

ZAČETEK TEKME: Srečanje v Stožicah je prišlo pospremit kakšnih 3000 ljubiteljev nogometa.