Po razveljavljenem golu boleč poraz Zagrebčanov (VIDEO)

Evropa 9. Nov 202312:34 > 21:14 0 komentarjev

V 4. krogu konferenčne lige je boleč poraz na Češkem utrpel hrvaški Dinamo Zagreb. Viktoria Plzen je gol za zmago dosegla z enajstmetrovke po nesrečni igri z roko gostujočega branilca. Nato so Zagrebčani v sodnikovem dodatku ostali brez izenačenja, znova je posredoval VAR, ki mu ni ušel prepovedani položaj.

V skupini D je Nino Žugelj z Bodö/Glimtom gostoval pri Bešiktašu in ga premagal z 2:1, pri čemer je oba gola za zmagovalce dosegel Faris Pemi Moumbagna. Novopečeni slovenski reprezentant je igral od 62. minute. Ob 21. uri se je v tej skupini začela še tekma Club Brugge – Lugano. Član slednjega je Žan Celar, ki pa zaradi poškodbe ne igra, v ekipi ni niti Abela Marca.

Varšavska Legia Blaža Kramerja je v skupini F z 2:0 ugnala Zrinjski. Oba gola so Poljaki, ki so prišli do tretje zmage, dosegli v prvem polčasu, Kramer pa je v igro vstopil v 76. minuti. Ob 21. uri sta dvoboj začela še Aston Villa in AZ Alkmaar.

V skupini G je Aberdeen Esterja Soklerja gostoval v Solunu pri Paoku ter iztržil svojo drugo točko za 2:2. To jim je prinesel izenačeujoči gol Jamieja McGratha v 70. minuti. Sokler je priložnost za igro dobil v 85. minuti. Dvoboj med HJK Helsinki in Eintrachtom iz Frankfurta je pričakovano pripadel Nemcem z 1:0. Tako Paok kot Eintrahct sta si zagotovila napredovanje v izločilne boje, tako kot tudi Viktoria Plzen in skupine C.

Spartak Trnava Adriana Zeljkovića in Mihe Kompana Breznika pa je v skupini H gostoval pri Nordsjaellandu. Dvoboj, na katerem je Zeljković igral celo tekmo, Kompan Breznik pa ni dobil priložnosti, se je končal z 1:1. Slovaki so tako vpisali prvo točko.