Kurtić še naprej trese, trenutno je kralj strelcev v Grčiji

Nogomet 19. Dec 202120:45 > 20:51 1 komentar
Jasmin Kurtić še naprej navdušuje v dresu Paoka. FOTO: Guliverimages.

Jasmin Kurtić je bil danes spet junak nove zmage Paoka v grškem prvenstvu. Z dvema goloma je poskrbel za zmago s 3:2 nad Asterasom Tripolisom.

Jasmin Kurtić je že med tednom, ko je zabil dva gola pri zmagi nad Giannino, postavil svoj strelski rekord v katerikoli izmed prvenstvenih sezon, ki jih je do zdaj odigral. Danes ga je še popravil.

V zelo zanimivi tekmi v Solunu je Asteras na začetku tekme prišel v vodstvo, potem pa je Paok prišel do preobrata in vodstva z 2:1. Drugi gol za Paok je z enajstih metrov v 49. minuti zabil Kurtić.

Potem so gostje v 60. minuti prišli do izenačenja na 2:2, tik pred koncem tekme pa je padla odločitev. Paok je imel namreč v 89. minuti na voljo še eno enajstmetrovko, v gol pa jo je spet spremenil Kurtić.

Kurtić, po “poklicu” sicer osrednji vezist, čigar glavna naloga ni doseganje zadetkov, je že pri devetih prvenstvenih golih v 13 nastopih, odkar je poleti iz Italije prišel v Grčijo.

Izkušeni slovenski reprezentant je seveda najboljši strelec Paoka in trenutno tudi celotnega grškega prvenstva.

Paok je na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Za vodilnim Olympikosom zaostaja za 13, za AEK na drugem mestu pa za tri točke.