Katalonsko presenečenje sezone še naprej navdušuje

La liga 18. Sep 202322:33 > 22:57 0 komentarjev

Nogometaši Barcelone so v petem krogu visoko premagali Betis (5:0). Zmage se je po preobratu na derbiju kroga proti Real Sociedadu veselil tudi madridski Real (2:1). Atletico Jana Oblaka je moral tokrat priznati premoč Valenciji (3:0). Presenečenje sezone še naprej blesti, katalonska Girona je vknjižila še četrto zmago na petih tekmah in se po točkah izenačila z Barcelono.

Španski prvak iz minule sezone je temelje za četrto zmago postavil v prvem polčasu, ko sta med 25. in 32. minuto zadela Portugalec Joao Felix in Poljak Robert Lewandowski. V drugi polovici tekme so zadeli še Ferran Torres (62.), Brazilec Raphinha (66.) in Portugalec Joao Cancelo (81.).

Nogometaši iz Valencie so premagali Atletico iz Madrida s 3:0. Netopirji so po tretji zmagi napredovali na peto mesto, zasedba slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka pa je doživela prvi poraz na dosedanjih štirih tekmah.

Valencia je sijajno odprla obračun na Mestalli. Že v peti minuti je zadel Hugo Duro, 23-letni napadalec pa je nato v 34. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi podvojil prednost. Varovanci argentinskega strokovnjaka na klopi madridske ekipe Diega Simeoneja so v začetku drugega polčasa doživeli novo hladno prho. V 54. minuti je na 3:0 povišal 20-letni Javi Guerra in jasno je bilo, da bodo točke ostale v tretjem največjem mestu v Španiji.