Slovenija na krilih Šeška do zmage, Srbi nadigrali Švede

slovenija norveška
Veselje Slovencev po izenačujočem golu.

Slovenska nogometna reprezentanca je na predzadnji tekmi lige narodov v Stožicah premagala Norveško z 2:1 (0:0). Goste je v vodstvo popeljal Erling Haaland za zasuk in tri točke pa sta v nadaljevanju poskrbela Andraž Šporar in Benjamin Šeško.

Slovenska vrsta si je v boju za obstanek v ligi B proti Norvežanom želela osvojiti najmanj točko, a bila po po napaki Žana Karničnika in poceni prejetem zadetku, ki ga je v 47. minuti dosegel Erling Haaland, precej bližje porazu. A gostitelji se v nabito polnih Stožicah niso predali in se še pravočasno pobrali. Prek Andraža Šporarja so najprej izenačili, v 81. minuti pa tudi poskrbeli za zasuk, potem ko je s čudovitim volejem končni izid 2:1 za Slovenijo postavil Benjamin Šeško.

Slovenija, ki je proti Norveški na enajsti medsebojni tekmi šele drugič zmagala, je to storila v pomembnem trenutku, saj je s prvo zmago v ligi B ostala v igri za nadaljevanje igranja v tem rangu tekmovanja. Zdaj ima dve točki prednosti pred Švedsko.

V vsakem primeru Slovenijo tudi v torek čaka težko delo, nenazadnje tam zaradi kartonov ne bosta igrala Jasmin Kurtić in Šporar.

Vrhunci s tekme med Slovenijo in Norveško:

Visoka zmaga Srbija

V slovenski skupini so se visoke domače zmage proti Švedski razveselili Srbi, ki so bili boljši s kar 4:1. V vrstah zmagovalcev je s tremni goli zablestel Aleksandar Mitrović, četrtega pa je prispeval Saša Lukić. Edini zadetek za goste je v 15. minuti dosegel Viktor Claesson.

Zadetki s tekme med Srbijo in Švedsko:

Srbi imajo v skupini 4 sedaj enako število točk kot prvouvrščeni Norvežani (10), pet jih je zbrala Slovenija, tri pa ima Švedska.

Hud spodrsljaj Španije

Hud spodrsljaj pred domačimi gledalci v Zaragozi si je v boju za mesto na zaključnem turnirju najboljše četverice lige narodov privoščila Španija.Švica jo je premagala z 2:1, kar pomeni, da bo morala za osvojitev prvega mesta v zadnjem krogu v torek v gosteh premagati Portugalsko.

Ta je na Češkem zanesljivo prišla do treh točk. Dvakrat je mrežo zatresel Diogo Dalot, po enkrat pa Bruno Fernandes in Diogo Jota.