Lionel Messi še naprej navdušuje Američane: Argentinec znova izjemen (VIDEO)

Nogomet 7. Avg 20237:58 0 komentarjev
Lionel Messi

Inter Miami se je po novi izjemni predstavi Lionela Messija uvrstil v četrtfinale ligaškega pokala. V tekmovanju, kjer se za lovoriko borijo klubi iz lige MLS in mehiškega prvenstva, je zasedba s Floride po enajstmetrovkah (premagala zasedbo iz Dallasa (5:4).

V tekmo je bolje vstopil Inter, ki je po asistenci Jordija Albe in zadetku Messija vodil po le šestih minutah obračuna. Dallas je na zgodnje vodstvo gostov odgovoril v 37. minuti z zadetkom Facunda Quignona, le osem minut pozneje pa je Teksašane v vodstvo popeljal Bernanrd Kamungo. Na 3:1 je nato v 64. minuti povišal Alan Valasco, dve minuti pozneje pa je izid na drugi strani znižal Benjamin Cremaschi.

S tem pa zadetkov na tekmi še zdaleč ni bilo konec. V nadaljevanju so gledalci namreč videli kar dva avtogola. V 68. minuti je za vodstvo Dallasa s 4:2 žogo v lastno mrežo poslal Robert Taylor, na drugi strani pa se je identična smola pripetila Marcu Farfanu. Ko je že dišalo po zmagi gostiteljev s 4:3 pa je v ospredje znova stopil Messi in v 85. minuti s prekrasnim zadetkom s prostega strelaizenačil na 4:4.

Po izteku rednega dela so sledile enajstmetrovke, kjer je Messi še tretjič premagal nasprotnega vratarja, nezgrešljivi pa so bili tudi njegovi soigralci. Manj sreče je imela zasedba Dallasa, ki je po zgrešenem strelu Paxtona Pomykala na koncu klonila s 4:5.

“Veseli smo napredovanja. Tekme, kot je bila ta, nam pomagajo, da se razvijamo kot ekipa in popravljamo svoje napake. Še vedno nas čaka dolga pot, da bomo na želeni ravni, a na koncu sem vesel zmage,” je po tekmi povedal trener Interja Gerardo Martino.