Salzburg ostaja v igri za napredovanje, zmaga Liverpoola

Liga prvakov 16. Feb 202223:10 > 23:18 0 komentarjev

Salzburg je bil dolgo časa na poti do velike zmage na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov. Toda Bavarci so ob izteku rednega dela srečanja prek Comana prišli do izenačenja, tako da bo na povratnem obračunu še vse odprto. V Milanu je Liverpool prišel do suvereno zmage (0:2). Čeprav sprva strelci na San Siru niso našli poti do zadetka, pa je to uspelo Robertu Firminu v 75. minuti. Še nekoliko lepšo prednost je Angležem zagotovil Mohamed Salah.

Liverpool je z zmago z 2:0 na San Siru ohranil 100-odstotni izkupiček v Ligi prvakov. Pred Interjem je tako težka naloga, če želijo napredovati v četrtfinale.

V energičnem in izenačenem prvem polčasu je bil Inter Milan videti kot ekipa, ki želi popraviti desetletno sušo v izločilnih bojih Lige prvakov. Na začetku tekme je bilo priložnosti veliko, obe strani sta veliko poskušali. Lautaro Martínez, Milan Škriniar, Thiago Alcântara in Sadio Mané so bili blizu, a je prvi polčas nedvomno zaznamoval Hakan Çalhanoğlu, ki je po protinapadu s hitro izvedenim strelom zatresel prečko.

Hitre akcije so zaznamovale prvi polčas, kar se je nadaljevalo tudi v drugem, ko so nerazzurri skoraj povedli. Martínez je bil le nekaj centimetrov oddaljen od tega, da bi prevlado Interja na začetku drugega polčasa spremenil v vodstvo. Jürgen Klopp je v iskanju prepotrebnih sprememb pred uro igre opravil štiri menjave, ki so očitno imele želeni učinek, vendar ne pred golom Edina Džeka, ki je bil pravilno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Liverpool je nato prevzel pobudo.

Gostje so povedli v 75. minuti. Po kotu Andrewa Robertsona se je na bližnji vratnici znašel Roberto Firmino, ki je poslal žogo mimo Samirja Handanovića. Mohamed Salah je nato podvojil vodstvo Angležev, kar je bil njegov osmi zadetek v Ligi prvakov v letošnji sezoni. Liverpool bo imel na povratni tekmi na Anfieldu lepo prednost.

Salzburg blizu zmage

Kingsley Coman je z zadetkom v zadnji minuti strl srca Salzburžanov, saj je Bayern München s poznim zadetkom ohranil svoj niz neporaženosti v letošnji Ligi prvakov.

Bayern, ki ga je konec tedna ponižal Bochum, se je v Avstrijo odpravil z željo po boljši predstavi. Izbranci Juliana Nagelsmanna so v uvodnih 45 minutah prikazali povprečno igro, nemški prvaki pa so ob odmoru zaostajali. Chukwubuike Adamu, ki je prišel v igro že v 12. minuti, je sredi prvega polčasa s čudovitim strelom Salzburgu zagotovil vodstvo in osupnil šestkratne evropske prvake.

Bayern je po zaostanku večkrat ogrozil vrata Salzburga, največjo nevarnost v napadu pa je predstavljal Serge Gnabry. 26-letnik, ki je na začetku tekme najprej zabeležil prvi strel na gol, je bil tik pred odmorom ponovno blizu, vendar je obramba Salzburžanov preprečila strel Gnabryja.

Bayern, ki je bil na prejšnjih 21 tekmah v gosteh v tem tekmovanju neporažen, se je dolgo časa soočal s porazom..

Na koncu so se gostom zaradi vztrajnih napadov odprla vrata, Coman je izkoristil priložnost in zatresel mrežo rdečih bikov. Francoz, ki je v finalu 2019/20 dosegel zmagoviti zadetek, je tako preprečil poraz Bavarcev.

Torkov večer zaznamovala City in Mbappe

V Parizu je bil PSG precej boljši nasprotnik, kar potrjuje tudi razmerje strelov. Parižani so proti vratom Reala usmerili kar 21 strelov, od tega osem v okvir vrat. Madridčani v vrata Gianluigija Donnarrume, ki je med vratnicama PSG tokrat nadomestil Keylorja Navasa, niso streljali niti enkrat.

Nogometaši PSG so napadali in imeli v 61. minuti na voljo tudi enajstmetrovko, ki pa jo je zapravil Lionel Messi. Med vratnicama Reala je blestel Thibaut Courtois, toda v 94. minuti je bil nemočen tudi Belgijec. Takrat je s solo prodorom navdušil nesojeni bodoči nogometaš Reala Kylian Mbappe in zadel za zmago z 1:0.

Na drugi tekmi večera dvomov o zmagovalcu ni bilo. Manchester City je nadaljeval sijajen niz in v Lizboni razbil portugalskega prvaka. Sporting je izgubil kar z 0:5. Angleški prvaki so praktično že v četrtfinalu.