Manchester United preprečil mestnim tekmecem dvojno krono (VIDEO)

Nogomet 25. Maj 202418:12 0 komentarjev

Nogometaši Manchester Uniteda so po osmih letih znova osvojili FA pokal , potem ko so v finalu premagali mestnega tekmeca Manchester City z 2:1 (2:0).

United je povedel v 30. minuti po nesporazumu med Joškom Gvardiolo in vratarjem Cityja Stefanom Ortego, kar je spretno izkoristil Garnacho, ki mu ni bilo težko žogo poslati v prazen gol. Na 2:0 je po novi slabi reakciji Cityjeve obrambe le devet minut pozneje vodstvo rdečih vragov povišal Kobbie Maninoo. Aktualni angleški prvaki so zaostanek uspeli znižati šele v izdihljajih tekme, ko je mrežo Uniteda zatresel Jeremy Doku, za morebitno izenačenje pa je meščanom zmanjkalo časa.

“Neverjetno, nihče ni verjel v nas. Borili smo se do konca. Neverjetni so bili tudi navijači, ki so z nami tako on zmagah kot porazih,” je po tekmi dejal strelec prvega gola za Manchester United Garnacho.

Rdeči vragi so še trinajstič osvojili angleški pokal, več jih ima le še Arsenal, ki ima v svojih vitrinah 14 pokalnih lovorik.