Maribor z desetimi premagal Gorico

Nogomet 6. Dec 202018:07 0 komentarjev
NK Maribor
NK Maribor

Nogometaši Maribora so na tekmi 16. kola 1. SNL premagali Gorico s 3:1, kljub temu, da so od 13. minute igrali le z desetimi igralci. Vijolice so znova prevzele vodstvo na lestvici.

V Ljudskem vrtu smo videli ogromno akcije od samega začetka tekme. Zadnjeuvrščena Gorica je povedla v 4. minuti, ko se je Etien Velikonja lepo otresel Pihlerja in zatresel mrežo. Maribor je za izenačenje potreboval le dobri dve minuti. Predložek je v kazenski prostor poslal Mihečič, žogo pa je v gol preusmeril Aljoša Matko. Štajerci so že v 13. minuti zaradi drugega rumenega kartona ostala brez Ilije Martinovića in vijolice je čakalo težko delo. Gorica je sicer izkoriščala prednost igralca več, vendar gostujoči napadalci v zaključkih akcij niso bili dovolj natančni.

Maribor se je srčno boril in v 57. minuti prišel do vodstva. Mešanović je podal na desno stran, Matko pa je z močnim strelom še drugič matiral vratarja Likarja. Zmago je Maribor potrdil v 90. minuti. Kronaveter je ukradel žogo na sredini igrišča, krenil v protinapad, akcijo pa je z golom zaključil Santos.

Maribor je znova vodilna ekipa PLTS, zbral je 31 točk. Mura jih ima 29, Olimpija 28, Koper pa 27. Gorica je z 10 točkami zadnja.