Messi očaral tudi na drugi tekmi v dresu Miamija (VIDEO)

Nogomet 26. Jul 20237:21 1 komentar

Inter iz Miamija pod taktirko zvezdniške okrepitve blesti v ligaškem pokalu Severne in Srednje Amerike. Lionel Messi je ob zmagi floridske zasedbe s 4:0 proti Atlanti prispeval dva zadetka in podajo. S tem je Messi, dobitnik sedmih zlatih žog za najboljšega na svetu, svojo ekipo izstrelil v izločilne boje ligaškega pokala.

Tekmo v Fort Lauderdaleu na Floridi je Messi začel v prvi postavi in zadel v razmaku petnajstih minut.

Prvič se je na listo strelcev vpisal že v 8. minuti, ko se je z vratarjem Atlante znašel v situaciji 1 na 1, najprej zadel vratnico, odbitek pa z desnico pospravil v mrežo.

V 21. minuti je žogo, po natančni podaja Finca Roberta Taylorja, z desno nogo le “frcnil” v gol.

Taylor je tik pred odmorom povišal na 3 proti 0, argentinski zvezdnik pa je na začetku drugega polčasa dodal še podajo, ko je bil prehiter za obrambo gostov in je žogo uspel spraviti do Taylorja za končnih 4:0.

Messi je zelenico zapustil v 79. minuti, ko je bilo srečanje že odločeno. V skupini J ligaškega pokala je Inter na prvem mestu s šestimi točkama, Cruz Azul in Atlanta jih imata 0. Mimogrede, na srečanju proti ekipi iz zvezne države Georgia je debitiral tudi dolgoletni član Barcleone in španske izbrane vrste, Sergio Busquets.

Atlanta je že jubilejni stoti klub, ki mu je Messi v karieri zabil gol.

Naj spomnimo, prejšnji teden je aktualni svetovni prvak z “gavči” debitiral za Inter Miami in se že na prvi tekmi proslavil z odločilnim zadetkom iz prostega strela proti mehiškemu Cruzu Azulu.

Prerojeni

Ligaški pokal je novoustanovljeno tekmovanje med klubi severnoameriške nogometne lige MLS in mehiške lige.

Inter Miami, zadnjeuvrščena ekipa v severnoameriškem prvenstvu MLS, pred prihodom Messija ni zmagal enajstkrat zaporedoma, zdaj pa se ekipa z njegovim prihodom in s prihodom Busquetsa zdi kot prerojena.

“Njun prihod je igralcem vlil veliko samozavesti,” je dejal trener moštva Tata Martino, ki je pred desetimi leti treniral omenjeni dvojec tudi pri Barceloni.

“Igralci se počutijo, da imajo več podpore, čutijo, da odgovornost nosijo na plečih velika imena, zato se počutijo bolj sproščeni pri igranju,” je dodal.