Messi ujel Ronalda in ga povsem zasenčil

Nogomet 18. Apr 202316:00 0 komentarjev
Večna tekma, ki še kar traja: Lionel Messi in Cristiano Ronaldo. FOTO: Profimedia.

Lionel Messi je pretekli konec tedna spet zadel za PSG v prvi francoski ligi in prišel do 495. gola v najboljših petih evropskih ligah. S tem je izenačil rekord velikega portugalskega tekmeca Cristiana Ronalda, od katerega pa je odigral veliko manj minut, zbral več asistenc in osvojil več lovorik.

Lionel Messi je pri zmagi PSG v derbiju francoske lige proti Lensu s 3:0 zabil en gol in prišel do 15. ligaškega zadetka v tej sezoni, v kateri je v prvenstvu prispeval še 14 asistenc. Trenutno je sedmi najboljši strelec lige in njen z naskokom najboljši asistent.

35-letni zvezdnik PSG, ki še vedno vztraja z igranjem na najvišji ravni, pa je ob tem izenačil nov mejnik, ki ga bo v nadaljevanju sezone skorajda zagotovo tudi presegel.

Prišel je namreč do 495. gola v petih najboljših evropskih ligah in s tem izenačil rekord Cristiana Ronalda, ki po novem igra v Savdski Arabiji in, vsaj za zdaj, svoje evropske statistike ne bo več izboljševal.

Ob pogledu na statistiko obeh je jasno, da je Argentinec Portugalca – tako kot na svetovnem prvenstvu v Katarju, kjer je postal prvak in najboljši igralec turnirja – spet zasenčil.

Do 495. gola je namreč prišel v 572 nastopih, medtem ko jih je Ronaldo potreboval 54 več, 626.

Lovorike in asistence na strani Argentinca

Messi, ki je v Franciji dosegel 21 golov (in 29 asistenc), v Španiji pa kar 474 (216 asistenc), je zadetke dosegal v povprečju 81 minut, medtem ko je Ronaldova frekvenca doseganja zadetkov v najboljših petih evropskih ligah nekoliko nižja.

V Španiji (311 golov in 95 asistenc), Angliji (103 goli in 39 asistenc) in Italiji (81 golov in 17 asistenc) je zadetek v povprečju dosegel na vsake 103 minute).

Še precej očitneje je statistika na Messijevi strani ob pogledu na asistence. V primerjavi z Ronaldom jih je zbral kar 94 več od Ronalda (151), in sicer 245.

Podobno je tudi z lovorikami. Argentinec je bil z Barcelono v Španiji kar desetkrat prvak, medtem ko je Ronaldu to v la ligi ob Messiju z Real Madridom v devetih letih uspelo le dvakrat.

Tri naslove je osvojil še z Manchester Unitedom v Angliji, dva pa z Juventusom v Italiji. Messi je enkrat naslov najboljšega osvojil tudi s PSG v Franciji, po zmagi nad Lensom pa se mu v Parizu obeta še druga ...

Prvenstvene lovorike:

Lionel Messi: 10x španski prvak (2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013, 2015, 2016, 2018 in 2019), 1x francoski prvak (2022).
Cristiano Ronaldo: 3x angleški prvak (2007, 2008, 2009), 2x španski prvak (2012, 2017), 2x italijanski prvak (2019, 2020).