Mura še tretjič v nizu zmagala

Nogomet 23. Okt 202217:21 0 komentarjev
Damir Čontala se je tokrat moral znajti brez Luke Bobičanca. Foto: Jure Banfi

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 14. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Muri z 0:4 (0:4). Mura je prišla do tretje zmage na zadnjih treh prvenstvenih tekmah, ki jih je odigrala.

Točkovno in napadalno najslabša ekipa lige je Muro pričakala še precej oslabljena, saj so zaradi poškodb in bolezni manjkali Tom Alen Tolić, Adrian Zeljković, Mihael Briški, Tom Kljun, Andraž Struna, Oguzhan Demirci, Coba Da Costa in Milan Vukotić. Kljub vsem težavam pa si v domačem taboru niso mislili, da bodo že po dobre pol ure lahko zgolj še čakali konec tekme. Takrat je Mura vodila že s 4:0 in je prvič v sezoni nanizala tri ligaške zmage zapovrstjo. S tem se je utrdila na četrtem mestu, medtem ko je Tabor, ki je edino zmago dosegel v 4. krogu, še naprej zadnji.

Sobočani, ki so med drugim pogrešali kaznovanega Martina Šrolerja, so od začetka prevzeli pobudo na Krasu, v enajsti minuti tudi prvič resneje zagrozili prek Tia Cipota, a je Jan Koprivec svoje delo dobro opravil. Sicer pa posebej razburljivega dogajanja ni bilo, je pa v 18. minuti pri domačih od daleč poskusil Nabil Khali in le za malenkost zgrešil cilj.

V 19. minuti pa so črno-beli povedli. Po kotu Luke Bobičanca z desne strani na prvo vratnico je z glavo spretno zadel Gregor Balažic. Šest minut pozneje so gosti vodili z 2:0. Po podaji Mirlinda Dakuja je bil Mihael Klepač sam pred vratarjem Koprivcem in ga rutinirano premagal, tako kot v 27. minuti še Amar Beganović, ki je zadel iz bližine po podaji Žige Kousa z desne strani.

Odpor Tabora je bil tako hitro strt, v 31. minuti so imeli gosti novo priložnost, vendar je bil takrat Koprivec na mestu po Dakujevem strelu z glavo, Klepač pa je v 33. minuti dosegel svoj drugi gol na tekmi po dolgi podaji z desne strani v globino. V 38. minuti je na drugi strani zadel tudi Khali, vendar so sodniki že pred tem dosodili prepovedan položaj. Daku je v 41. minuti meril premalo natančno.

V drugem polčasu so gostitelji kljub visokemu zaostanku kazali več volje po napadih in nekajkrat poskrbeli za malce bolj vroče dogajanje, med drugim je moral Klemen Mihelak posredovati po poskusu Jakoslava Stankovića v 59. minuti. Murin vratar je dobil medsebojni dvoboj tudi v 66. minuti, ko je izvrstno posredoval po strelu z osmih metrov.

V 69. minuti je Klemen Pucko zadel zunanji del vratnice Taborovih vrat z lepim strelom, Fahd Ndzengue je nato zadel pri domačih, a tudi on iz prepovedanega položaja, sicer pa je bilo ob tako ali tako odločeni tekmi še nekaj (pol)priložnosti na obeh straneh, tudi Khali je v 74. minuti le za malo zgrešil s strelom z razdalje.

Tabor bo v 15. krogu v soboto gostil Radomlje, Mura pa dan pozneje Bravo.

Tabor – Mura 0:4 (0:4)

Stadion Rajka Štolfe, sodniki: Obrenović, Kovačič, Kordež.

Strelci: 0:1 Balažic (19.), 0:2 Klepač (25.), 0:3 Beganović (27.), 0:4 Klepač (33.).

Tabor: Koprivec, Živulić, Ovsenek, Kouao, Letaj, Kaleba (od 46. Stanković), Kocić (od 63. Štravs), Korošec (od 80. Mahne Vatovec), Khali, Hameed (od 46. El Afghani), Nikolić (od 63. Ndzengue).
Mura: Mihelak, Sadriu, K. Cipot, Balažic, Beganović, Maruško, T. Cipot (od 67. Kozar), Klepač (od 67. Kuzmić), Bobičanec (od 86. Šimkus), Kous (od 67. Pucko), Daku (od 75. Shabanhaxhaj).

Rumeni karton: El Afghani.

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME!

73. minuta: Še ena priložnost za Tabor, po strelu izven kazenskega prostora je žoga zletela le malo mimo vrat Mure.

65. minuta: V drugem polčasu je precej manj razburljivo, nogometaši Mure so se umirili. Še več, Tabor je celo boljši. Zdaj je imel tudi priložnost, a se je z obrambo izkazal vratar Mure Klemen Mihelak.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

GOOOL!!! Mura se ne ustavlja, po podaji Žige Kousa je še drugi gol na tekmi v 33. minuti dosegel Mihael Klepač.

Drugi zadetek Mihaela Klepača:

GOOOL!!! Zdi se, da je tekma v Sežani po manj kot pol ure igre že odločena. Mura namreč vodi že s 3:0. V 27. minuti je tretji gol za goste dosegel Amar Beganović.

Gol Amarja Beganovića:

GOOOL!!! Mura je povišala vodstvo na 2:0. V 25. minuti je po lepi akciji in lepi podaji po strelu od blizu zadel Mihael Klepač.

Gol Mihaela Klepača:

GOOOL!!! Mura v 19. minuti do vodstva. Po kotu je z glavo zadel branilec Gregor Balažic. Gostje vodjo z 1:0.

Gol Gregorja Balažica:

24. minuta: Zdaj pa je bil nevaren Tabor. Po strelu izven kazenskega prostora je bil blizu gola Nabil Khali.

Priložnost Nabija Khalija:

11. minuta: Prva priložnost za Muro. Do strela je prišel Kai Cipot, ki pa ni zadel.

Priložnost Kaija Cipota:

ZAČETEK TEKME!

PRED TEKMO: Tabor ima v tej sezoni manj točk, kot je pokazal na igrišču. Z vseh vetrov zbrana zasedba Sežancev skoraj na vsaki tekmi daje precej pozitivnih signalov, zmanjka pa tisto, kar je najbolj pomembno – rezultat. Zdi se, da so v norem poletju popolne prevetritve ekipe na Krasu nekako popolnili vse manjkajoče dele zasedbe, z izjemo ene. Napadalca. Zadetki so tisto, kar rdeče-črnim še kako manjka, še vedno so pri enomestni številki doseženih golov.

Mura se prebuja. Pritiski nikoli niso prijetni, a zdi se, da je Damir Čontala karakterno dovolj močan trener, da jih je (za zdaj) zdržal. Po dveh zaporednih zmagah Prekmurci na Kras prihajajo kot absolutni favoriti za zmago, še posebej zdaj, ko je prebujen napadalec Mirlind Daku. Če temu dodamo še eksplozijo Tia Cipota, imajo v Prekmurju res precej razlogov za zadovoljstvo. V Sežani bo sicer manjkal Martin Šroler. Še dobro, z vidika črno-belih, da je znova zdrav Luka Bobičanec. Nejc Vidmar bo na zdravniški pregled in debi počakal do naslednjega tedna.

Na zadnjih osmih tekmah sta oba nasprotnika po dvakrat zmagala, štirikrat se je tekma končala z remijem.