Rožman po porazu proti Muri še podžgal govorice o odhodu

Nogomet 19. Sep 202122:33 > 20. Sep 2021 9:22 0 komentarjev
Bo Simon Rožman "preživel" poraz z Muro? Foto: Jure Banfi

Nogometaši Mure so na nedeljski tekmi 9. kroga Prve lige Telemach v gosteh premagali Maribor z 2:1 (1:1) in tako poglobili krizo Maribora, ki je brez zmage že štiri prvenstvene kroge. Gol za zmago je v 88. minuti dosegel Jan Gorenc. Mura se je po zmagi prebila na četrto mesto, za vodilnim Koprom zaostaja pet, šestouvrščeni Maribor pa šest točk. Po tekmi je bil v središču pozornosti trener Maribora Simon Rožman.

Maribor je na zadnjih štirih tekmah v Prvi ligi Telemach osvojil le eno točko. Začelo se je s porazom v Kopru v 6. krogu, sledila je točka na domačem igrišču proti Bravu, v prejšnjem krogu pa je Mariborčane s kar 3:0 odpravil Aluminij.

V nogometnem zakulisju je pred osrednjo tekmo devetega kroga zaokrožila informacija, da trener Mariborčanov Simon Rožman ne bo vodil svojih varovancev na dvoboju proti Sobočanom. V štajerskem klubu so se odzvali in dejali, da je “Rožman na razpolago za trening in tekmo kot za vse prejšnje.”

Obračun zadnjih državnih prvakov iz Murske Sobote in podprvakov iz Maribora pod vodstvom 38-letnega trenerja iz Štor se je v Ljudskem vrtu končal z zmago prekmurskih nogometašev. Niz Maribora brez zmage se je torej podaljšal na štiri.

Olje na ogenj je po dvoboju prilil Rožman, z zelo kratkim nastopom na novinarski konferenci: “Fantom nimam glede želje karkoli očitati. Glede na mojo dostopnost v preteklosti bi vas prosil za razumevanje, da se s tem poročilom ta tiskovna konferenca zaključi. So še prevroče glave za vsa vaša vprašanja, kaj je bilo in kaj bo. Mislim, da glede tekme nimam kaj dodati. Zahvaljujem se vam in vas lepo pozdravljam.”

Dogajanje v klubu iz štajerske prestolnice bo v naslednjih dneh zato pod drobnogledom nogometne javnosti. Maribor sicer že v četrtek v Ljudskem vrtu gosti Celjane, bo na klopi sedel tudi Rožman? Tega morda trenutno ne vedo niti v klubu.

Trener NK Maribor Simon Rožman. Foto Uroš Skaza.

Mura odgovorila na vodstvo Maribora

Obračun pred 2800 gledalci so sicer bolje pričeli domači nogometaši, ki so si prvo priložnost priigrali že v peti minuti, ko se je po globinski podaji Roberta Voloderja v lepi priložnosti znašel Nino Žugelj, po njegovem strelu pa se je izkazal vratar Matko Obradović. Le dve minuti kasneje je dalmatinski vratar v dresu Sobočanov znova sijajno posredoval po kombinirani akciji Mariborčanov in zaključnem strelu Srba Ognjena Mudrinskega iz neposredne bližine.

V nadaljevanju je igra v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma, v “šahovski predstavi” pa se ne eni ne drugi niso priigrali nobene resne priložnosti za zadetek. Tako je bilo vse do 32. minute, ko so Mariborčani znova izpeljali nevarno akcijo, po podaji Marka Alvirja z leve strani in strelu Mudrinskega z glavo pa je bil znova na pravem mestu Obradović. Po kotu z leve strani pa so Štajerci povedli po močnem in natančnem strelu slabo pokritega Voloderja z desetih metrov.

Veselje mariborskih nogometašev je bilo kratko, le tri minute kasneje so Sobočani v svojem prvem resnem napadu izenačili na 1:1. Levji delež je opravil Amadej Maroša, ki je lepo preigral dva mariborska branilca in podal do Žige Kousa, ki je z močnim in natančnim strelom izenačil na 1:1.

Veselje Prekmurcev v Ljudskem vrtu. Foto: Jure Banfi

V končnici prvega polčasa je zagrozil še Tomi Horvat, njegov strel z roba kazenskega prostora pa je švignil mimo desne vratnice domačega vratarja Ažbeta Juga.

Rdeči karton pokopal Maribor

Mariborčani so začetku drugega polčasa obnemeli, glavni sodnik Rade Obrenović je stebru domače obrambe Nemanji Mitroviću pokazal drugi rumeni karton in pot v slačilnico. Prekmurci sprva niso unovčili številčne premoči na igrišču. Še najbližje zadetku so bili v 62. minuti, ko je bil po ostrem predložku Žana Karničnika z desne strani malenkostno prekratek Klemen Šturm. Le tri minute kasneje se je z 18 metrov za strel odločil tudi Žiga Škoflek, ki je streljal mimo desne vratnice.

V končnici tekme pa so državni prvaki vendarle dosegli zmagoviti gol. Po kotu z desne strani je žoga v rame zadela Jana Gorenca in končala v mreži mariborskega vratarja Juga za končno zmago z 2:1.

Mura bo v prihodnjem krogu gostovala v Sežani, Maribor pa bo gostil Celje. Obe tekmi bosta v četrtek, 23. septembra.

Maribor – Mura 1:2 (1:1)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2800, glavni sodnik Rade Obrenović.
Strelci: 1:0 Voloder 33., 1:1 Kous 36., 1:2 Gorenc 88.

Maribor: Jug, Mutavčić (od 92. Kronaveter), Mitrović, Voloder, Martinović, Sikošek, Makoumbou, Repas, Alvir (od 92. Vancaš), Žugelj (od 58. Šturm), Mudrinski (od 73. Kotnik).
Mura: Obradović, Karničnik, Maruško, Gorenc, Kous, Šturm, Kozar, Lorbek (od 83. Lotrič), Horvat, Škoflek (od 69. Klepač), Maroša.

Rumeni kartoni: Mitrović, Sikošek, Voloder; Šturm.
Rdeči karton: Mitrović (47.).

KONEC TEKME!

88. minuta: GOOOL! 1:2! Mura vodi v Ljudskem vrtu! Po podaji s kota je bil najvišji Jan Gorenc in z glavo matiral Juga.

82. minuta: Znova so zapretili gostje. Preigraval je Horvat, poslal žogo v sredino, s strelom je poizkušal Klepač, a ga je domača obramba dobro zaustavila.

71. minuta: Po hitri in kombinatorni ekipni akciji Mure se je sam pred vratarjem znašel Maroša, a z močnim strelom nameril naravnost v domačega vratarja.

61. minuta: Na desni je preigraval Karničnik, poslal žogo na drugo stran, kjer je bil Šturm ob drugi vratnici povsem sam, a podaja je bila za delček sekunde prehitra.

49. minuta: Mura je preko Maroše dosegla gol, a je bil napadalec Mure v prepovedanem položaju.

46. minuta: Rdeči karton za Maribor! Takoj po nadaljevanju je bilo že vroče na zelenici. Nemanja Mitrović je za prekršek prejel drugi rumeni in posledično izključujoči rdeči karton.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

43. minuta: Tik pred polčasom je bila Mura zelo blizu preobratu, z desne je v daljši kot meril Horvat, a za nekaj centimetrov mimo gola, ki ga brani Jug.

36. minuta: GOOOL! 1:1! Amadej Maroša je preigraval na levi strani, v sredini našel Kousa, ki se je vključil v napad, ta pa s prve žogo poslal v domačo mrežo!

33. minuta: GOOOL! 1:0! Maribor je znova zapretil, a je prvi poizkus Obradović uspel odbiti v kot, a nato ni uspel zaustaviti projektila Voloderja, ki je z vso silo žogo iz bližine zabil pod prečko. To je za 20 letnega branilca prvi gol v vijoličastem dresu.

11. minuta: Z razdalje je močno streljal Žugelj, Obradović pa je žogo, ki je zletela mimo gola, pospremil le s pogledo. Maribor je na začetku zelo nevaren.

9. minuta: Nova izjemna priložnost za Maribor, a je veselje domačim s fantastično parado preprečil Obradović. Iz neposredne bližine je streljal Mudrinski.

4. minuta: Voloder je poslal odlično globinsko žogo, vtekel je Žugelj, a je prav čas iz gola pritekel Obradović in napadalcu Maribora zaprl prostor za strel.