Nedeljski večer je na obraz selektorja narisal nasmeh

Nogomet 19. Mar 202322:55 > 22:57 0 komentarjev
Benjamin Šeško v reprezentanco prihaja v dobri formi. FOTO: Guliverimages.

Pred jutrišnjim začetkom priprav na uvodni kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2024 sta selektorja Matjaža Keka z goli razveselila dva reprezentančna napadalca. Benjamin Šeško je zabil nov gol v Avstriji, Žan Celar pa v Švici.

Benjamin Šeško je z golom v 83. minuti, ki ga je dosegel po strelu z glavo, preprečil poraz Salzburga v avstrijskem prvenstvu proti Rheindorf Altachu. Tekma se je končala z remijem 1:1.

To je bil deveti prvenstveni gol sezone za 19-letnega udarnega napadalca Slovenije, od katerega tudi v naslednjem tednu pričakujemo veliko. Mladi zvezdnik slovenskega nogometa, čigar klubski status je še pred nekaj tedni zbujal nekaj skrbi, je odigral vseh 90 minut. V zadnjih treh klubskih nastopih je dosegel štiri gole.

Žan Celar (spet) drugi strelec švicarskega prvenstva

Podobno kot Šešku je v Švici uspelo tudi Žanu Celarju, ki je z golom v 91. minuti preprečil poraz Lugana proti Servettu. Tudi ta tekma se je končala z izidom 1:1, tudi Celar pa je bil na igrišču od prve do zadnje minute.

Celar je pri enajstih prvenstvenih golih v 21 nastopih v tej sezoni in je trenutno drugi najboljši strelec lige.

Kako je šlo preostalim štirim s seznama?

Na zadnjem seznamu selektorja Matjaža Keka se je sicer znašlo kar šest napadalcev. Kako je šlo ta konec tedna preostalim štirim?

Žan Vipotnik se ni uspel vpisati med strelce pri remiju Maribora proti Radomljam v slovenskem prvenstvu.

San Lorenzo Andresa Vombergarja ta konec tedna ni igral.

Luka Zahović je na Poljskem odigral 78 minut pri remiju Pogona proti Koroni Kielce z 0:0.

Skrbi, da Andraža Šporarja zaradi poškodbe ni bilo v postavi Panathinaikosa, ki je z 0:0 remiziral proti atenskemu AEK (Adam Gnezda Čerin je igral do 65., Benjamin Verbič pa od 80. minute).

Nekateri igralci so že na Brdu pri Kranju

Slovenija bo s pripravami na uvodni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024, od katerih si obeta ogromno, začela jutri dopoldne.

Na Brdo pri Kranju, kjer se bodo slovenski nogometaši pripravljali na četrtkovo gostovanje v Kazahstanu in nedeljsko domačo tekmo s San Marinom, so nekateri reprezentanti prispeli že danes, jutri pa pričakujemo, da bo ekipa v polni zasedbi.