Nekdanja napadalca Olimpije zablestela v tujini, v polno tudi reprezentant

Nogomet 10. Dec 202320:26 0 komentarjev
Andres Vombergar je v odlični strelski formi. FOTO: Profimedia.

Ta konec tedna je bil uspešen za tri slovenske napadalce, ki si kruh služijo v tujini. Andres Vombergar je bil igralec tekme v Združenih arabskih emiratih, Niku Prelcu pa je to uspelo v Avstriji. V prvi švicarski ligi se je med strelce vpisal reprezentant Žan Celar.

Vombergar je asistiral in zadel

Andres Vombergar, ki ga, odkar se je preselil v ZAE, ni v reprezentanci, je očitno v odlični formi. Zadel je namreč na treh od zadnjih štirih tekem, ki jih je odigral.

Tokrat je zadel pri remiju Ittihada iz Kalbe proti Al Ainu z 2:2 in se izkazal tudi kot asistent, zato ne čudi, da je bil igralec tekme. Tako pravi tudi algoritem Sofascore.

Nekdanji napadalec Olimpije je igral do 78. minute, v desetih prvenstvenih tekmah pa je do zdaj zabil štiri gole.

Njegov klub je na devetem mestu lige, v kateri igra 14 klubov.

Prelec za pomembno zmago Tirola

Igralec tekme je bil v Avstriji še en nekdanji napadalec Olimpije Nik Prelec, ki si je prislužil najvišjo oceno pri zmagi Tirola z 2:1 v gosteh pri Blau Weiss Linzu.

Slovenski napadalec, ki je igral 89 minut, je v 48. minuti postavil končni izid. To je bil njegov peti gol v 17. prvenstvenem nastopu v tej sezoni.

Za Tirol, ki je trenutno na enajstem mestu dvanajstčlanske avstrije Bundeslige, je v prvem polčasu igral tudi slovenski vezist Sandi Ogrinec.

Celar v polno po vstopu s klopi

Novice o novem slovenskem golu pa prihajajo tudi iz prve švicarske lige. Reprezentant Žan Celar je prišel do novega zadetka v majici Lugana.

Tekmo proti Winterthurju je sicer začel na klopi, po vstopu na igrišče v 64. minuti pa je v 83. minuti zadel za vodstvo domačih z 2:0.

To je bil njegov šesti prvenstveni gol v 15. nastopu v tej sezoni.

Lugano je trenutno na petem mestu lestvice.