Sanjska sezona Bayerja, izjemni Šeško znova natančen

Bundesliga 18. Maj 202417:30 > 17:46 0 komentarjev
Benjamin Šeško

Končala se je sezona 2023/24 nemške bundeslige. Prvak Bayer Leverkusen jo je končal brez praske. Na 34 obračunih ni zgubil niti enkrat. Tokrat je bil z 2:1 boljši od Augsburga. Benjamin Šeško je zabil še na sedmi prvenstveni tekmi v nizu. Kljub zadetku ni uspel pomagati RB Leipzigu do zmage v Frankfurtu (2:2).

Bayer Leverkusen je že pred časom osvojil svoj prvi bundesligaški naslov, ki ga je potrdil še z zmago na zadnji dan sezone. Od Augsburga so bili varovanci Xabija Alonsa boljši z 2:1.

Bayer Leverkusen

Nov poraz si je za konec sezone privoščil Bayern München. Po hat-tricku Hrvata Andreja Kramarića je Hoffenheim slavil s 4:2. To pomeni, da je Stuttgart po zmagi proti Borussii Mönchengladbach s 4:0 Bavarce prehitel na drugem mestu prvenstvene lestvice.

Leipzig je kljub remiju, do katerega mu je z zadetkom pomagal tudi Benjamin Šeško, osvojil tretje mesto, v ligo prvakov pa na petem mestu odhaja tudi Borussia Dortmund. Šeško je svojo krstno (in morda tudi edino) sezono v najmočnejši nemški ligi tako končal pri 14 zadetkih.

Iz bundeslige se poslavljata Köln in Darmstadt, v dodatne kvalifikacije pa po porazu (in zmagi Union Berlina) odhaja Bochum.

Nemško prvenstvo, 34. krog:

Sobota, 18. maj:
Bayer Leverkusen – Augsburg 2:1 (2:0)

Borussia Dortmund – Darmstadt 4:0 (2:0)

Eintracht Frankfurt – Leipzig 2:2 (0:1)
Benjamin Šeško je za Leipzig igral do 90. minute in dosegel gol, Kevin Kampl pa je vstopil v 90.

Heidenheim – Köln 4:1 (3:0)

Hoffenheim – Bayern München 4:2 (1:2)

Stuttgart – Borussia Mönchengladbach 4:0 (2:0)

Union Berlin – Freiburg 2:1 (0:0)

Werder Bremen – Bochum 4:1 (1:0)

Wolfsburg – Mainz 1:3 (1:1)