Nigerija prvi polfinalist afriškega pokala, DR Kongo pa drugi

Nogomet 2. Feb 202422:57 > 23:00 0 komentarjev
Veselje Nigerijcev po edinem golu na tekmi proti Angoli. FOTO: Profimedia.

Nogometaši Nigerije so se kot prvi uvrstili v polfinale afriškega prvenstva v Slonokoščeni obali. Nigerijci so v prvem četrtfinalu premagali Angolo z 1:0. V sredinem polfinalu se bodo merili z zmagovalcem sobotne tekme med Zelenortskimi toki in Južnoafriško republiko. V drugi današnji tekmi je DR Kongo s 3:1 odpravil Gvinejo.

Obračun Angole, ki je tretjič obstala v četrtfinalu, in Nigerije, ki lovi četrti afriški naslov, se je na stran slednje prevesil v 41. minuti, ko je zadel Ademola Lookman, v 59. minuti pa so bili Angolci zelo blizu izenačenju, ko je vratnico zadel Zini.

V 75. minuti je z glavo zadel zvezdnik Napolija Victor Osimhen, a je bil v velikih klubih zaželeni napadalec v prepovedanem položaju. Tekma je bila sicer kar izenačena, tudi Angolci so imeli svoje priložnosti, ki pa jih niso znali unovčiti.

Drugi četrtfinale, v katerem sta se merila DR Kongo in Gvineja, je kmalu ponudil malce sporno dosojeno enajstmetrovko, ki jo je za Gvinejce izsilil in nato v 20. minuti tudi uspešno izvedel Mohamed Bayo, ta sicer igra za francoski Le Havre Luke Elsnerja.

Kapetan DR Konga in branilec Marseilla Chancel Mbemba je v 27. minuti izid poravnal, ko je zadel iz bližine z leve strani. Vodstvo Kongu je priigral član Brentforda Yoane Wissa v 65. minuti, ko je v zadel z bele pike. V 82. minuti je Arthur Masuaku z lepim strelom v zgornji kot tekmečevih vrat potrdil zmago DR Konga.

Ta se bo v polfinalu meril z boljšim iz sobotnega dvoboja med Malijem in Slonokoščeno obalo.

Na afriškem prvenstvu bo tekma za tretje mesto 10., finale pa 11. februarja.