Nočna mora Liverpoolovega zvezdnika: obupan, zaskrbljen in brez besed

Nogomet 6. Nov 202312:12 1 komentar

Nogometni zvezdnik Luis Diaz je bil v nedeljo junak obračuna med Liverpoolom in Lutonom, ki se je končal brez zmagovalca. A Kolumbijec je bolj kot zaradi svojega zadetka pozornost medijev vzbudil z ganljivim sporočilom svojemu nedavno ugrabljenemu očetu.

Misli Luisa Diaza so v zadnjih dneh daleč od nogometa. Član Liverpoola je namreč še vedno močno zaskrbljen zaradi svojega očeta, ki ga je pred dobrim tednom dni ugrabila kolumbijska gverilska skupina ELN. Kljub temu je Diaz poskrbel za nemara najbolj čustveno zgodbo minulega vikenda, ko je po prihodu v igro v peti minuti sodnikovega dodatka dosegel gol in svoji ekipi proti novincu Lutonu zagotovil točko (1:1).

“Libertad para papa,” oziroma “Svoboda za očeta,” je po doseženem zadetku Diaz razkril napis, ki ga je imel skritega pod dresom. “Še vedno je precej čustveno,” je še pred tekmo priznal tudi trener Liverpoolčanov Jürgen Klopp, ki sicer upa, da bo imela tragična zgodba srečen razplet.

“Vsako sekundo, vsako minuto naša tesnoba narašča,” je v izjavi, objavljeni v nedeljo, sicer sporočil Diaz. “Mama, moji bratje in jaz smo obupani, zaskrbljeni in nimamo besed, s katerimi bi opisali, kaj čutimo. Tega trpljenja bo konec šele, ko bomo imeli očeta doma. Prosim, da ga nemudoma osvobodijo, spoštujejo njegovo integriteto in končajo to boleče čakanje. V imenu ljubezni in sočutja jih prosimo, naj premislijo o svojih dejanjih in nam dovolijo, da ga imamo nazaj,” je še sporočil 26-letni kolumbijski napadalec.

Vodja gverilske skupine je v soboto sicer prevzel odgovornost za ugrabitev in zatrdil, da že delujejo v smeri, da očeta nogometaša izpustijo.