Dobovec prvič v zgodovini na zaključnem turnirju LP (VIDEO)

Nogomet 18. Feb 202116:22 0 komentarjev

Slovenski futsalski klub Dobovec je v Almatiju v Kazahstanu prišel do največje zmage v svoji zgodovini. Z zmago proti Aktobeju z 2:1 se je Dobovec uvrstil na zaključni turnir najboljše osmerice v ligi prvakov.

Igralci Dobovca so se na skoraj 5000 kilometrov dolgo pot podali z željo po zgodovinskem dosežku, na tekmi pa so upravičili vlogo rahlih favoritov in prišli do zmage.

Slovenski prvaki, ki letos še ne poznajo poraza, so se v prvem polčasu znašli v zaostanku, potem ko je v 9. minuti zadel Brazilec Victor Hugo Silva Oliveira. Preobrat je sledil po odmoru, ko so varovanci Kujtima Morine silovito pritisnili. Po vsega 27 sekundah je izenačil Vedran Matošević, za končni izid pa je na začetku 24. minute poskrbel Klemen Duščak.

V končnici tekme je na sceno stopil slovenski vratar Damir Puškar, ki je skupaj s čvrsto obrambo soigralcev preprečil morebitno izenačenje.

Zaključni turnir elitne lige prvakov bo med 28. aprilom in 3. majem gostil Minsk.