Nova liga, stari Harry Kane (VIDEO)

Bundesliga 19. Avg 20237:43 0 komentarjev

Potem ko so prejšnji konec tedna grdo izgubili finale nemškega superpokala proti Leipzigu (0:3), so nogometaši Bayerna sinoči odprli novo sezono Bundeslige. Bavarski velikan je bremenski Werder odpihnil s 4:0, novi napadalec Harry Kane pa se je izkazal z zadetkom in asistenco.

Angleški reprezentančni napadalec Harry Kane se je to poletje podpisal pod enega izmed največjih prestopov na evropski nogometni tržnici. Potem ko je celotno kariero preživel v dresu Tottenhama, na novo spisal klubske rekorde in dobil status legende, se je letos v lovu na lovorike preselil v Nemčijo, kjer je za stomilijonsko odškodnino oblekel dres münchenskega Bayerna.

Uvod v bavarsko epizodo ni bil sanjski, Bayern je namreč prejšnji teden izgubil v finalu nemškega superpokala proti Leipzigu, so pa serijski nemški prvaki vtis popravili v uvodnem krogu Bundeslige, ko so s 4:0 na gostovanju ugnali Werder iz Bremna.

Pri visoki zmagi močan pečat pustil tudi Kane, že v četrti minuti je z dvojno podajo odprl prostor za zadetek Leroya Saneja, v 74. minuti pa je po podaji Alphonsa Daviesa dosegel svoj prvenec v novem dresu in napovedal, da se bo tudi v Nemčiji resno boril za kralja strelcev.