Odločitev, ki buri duhove: je bila Rogaška oškodovana?

Nogomet 3. Sep 202317:20 2 komentarja

7. tekma Prve lige Telemach med Rogaško in Radomljami je in bo burila duhove. Slatinčani niso uresničili svoje grožnje o bojkotu tekem pod okriljem NZS in so odigrali tekmo z mlinarji, ki se je končala z 1:1. Veliko prahu pa bo zagotovo dvignil dogodek v 68. minuti, ko so črno-beli zaman zahtevali enajstmetrovko po kontaktu med Tinom Hrvojem in Oliverjem Kregarjem v kazenskem prostoru gostov.

Odnosi med NK Rogaška in Nogometno zvezo Slovenije v teh dneh niso preveč rožnati. Razlog je tekma minulega kroga med Koprom in Rogaško, na kateri so imel črno-beli za tekmo registriranega enega doma vzgojenega igralca premalo. Tekma posledično ni bila odigrana, NZS pa jo je delegirala z rezultatom 3:0 v korist Primorcev.

V Rogaški Slatini so grozili, da v primeru takšne razsodbe do nadaljnjega ne bodo igrali tekem pod okriljem NZS, a so si nato premislili in v duhu fair playa nadaljevali s sezono. Danes so proti Radomljam osvojili točko, kdo ve, kako pa bi se tekma končala, če bi imeli črno-beli v 68. minuti na voljo enajstmetrovko, ko sta v kazenskem prostoru mlinarjev trčila napadalec domačih Oliver Kregar in branilec Radomljanov Tin Hrvoj.

Sodnik srečanja Asmir Sagrković je odločil, da je šlo za simuliranje in Kregar je dobil rumeni karton. Vmešal se je VAR, a odločitev delivca pravice je ostala neomajna. Pa je bila pravilna? Presodite sami …