Olimpija nadaljuje zmagovalni niz

Nogomet 12. Nov 202219:55 0 komentarjev
nogomet

Nogometaši Domžal so v 17. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 0:3 (0:0).

Ljubljanska zasedba ne popušča. Štirinajst zmag ob 43 točkah še naprej pomeni zelo zanesljivo prednost pred tekmeci. Izbranci Alberta Riere so tudi v Domžalah svoje delo opravili pričakovano. Domači so sicer po nizu šestih tekem brez poraza z optimizmom pričakali zeleno-bele, a so slednji v drugem polčasu stvari obrnili na svojo stran. To jim je olajšala tudi izključitev Benjamina Markuša.

Olimpija je dvoboj v Domžalah začela odločneje, prvo veliko priložnost pa je imela v 16. minuti, ko je Rui Pedro žogo poslal v kazenski prostor do Agustina Doffa, ki je streljal, vendar se je izkazal Ajdin Mulalić. Ta je odlično posredoval tudi po strelu Svita Sešlarja v 19. minuti.

V 25. minuti so tudi Domžale opozorile nase, po podaji Nicka Perca je na drugi vratnici z glavo streljal Franko Kovačević, vendar je žogo poslal v okvir vrat. Jošt Pišek je v 35. minuti poskusil s strelom od daleč, a je meril precej previsoko.

Podobno je na drugi strani opravil Timi Max Elšnik v naslednji minuti, v 43. minuti pa se je izkazal Olimpijin vratar Matevž Vidovšek po strelu Ivana Durdova iz bližine.

Je pa Vidovšek klonil v tretji minuti sodniškega dodatka prvega polčasa, ko ga je iz bližine ugnal Kovačević po podaji Benjamina Markuša. Toda na srečo Ljubljančanov ta zadetek ni obveljal, saj so po pregledu posnetkov sodniki dosodili predhodno Markušovo igranje z roko.

Obveljal pa je Olimpijin zadetek v 48. minuti, ko je Sešlar z 20 metrov natančno meril s prostega strela. V 54. minuti je v kazenskem prostoru do strela prišel Djalo Aldair, vendar žogo poslal mimo cilja.

V 61. minuti so Domžalčani na igrišču ostali z igralcem manj, potem ko je Markuš dobil drugi rumeni karton. Olimpija je številčno prednost unovčila v 69. minuti, ko se je najprej po lepem prodoru Aldair zapletel, a je do žoge prišel Mario Kvesić in iz bližine z leve strani podvojil ljubljansko prednost.

Takoj zatem je Mustafa Nukić zgrešil iz bližine po lepi Aldairjevi podaji, Olimpija pa je tudi zatem prihajala do priložnosti, v 88. minuti pa je Sešlar s svojim osmim golom sezone, več, 11, jih je v ligi dosegel le Murin Mirlind Daku, postavil končni izid. Zadel je iz osrčja kazenskega prostora.

Domžale bodo v 18. krogu 30. novembra igrale v gosteh pri Radomljah, Olimpija pa bo gostila Celje.

* Športni park, gledalcev 2200, sodniki: Kajtazović, Žunič, Kalan.
* Strelca: 0:1 Sešlar (48.), 0:2 Kvesić (69.), 0:3 Sešlar (88.).
* Domžale: Mulalić, Mutavčić, Schoissengeyr, Ilenič (od 83. Saitoski), Hodžić, Ja. Pišek (od 63. Repas), Markuš, Jo. Pišek, Perc (od 63. Jakupović), Kovačević (od 63. Strajnar), Durdov (od 78. Barišić).
* Olimpija: Vidovšek, Krefl (od 70. Lasickas), Karamatić, Ratnik (od 83. Milović), Sualehe, Doffo (od 87. Estrada), Elšnik, Sešlar, Kvesić (od 83. Ziljkić), Rui Pedro (od 46. Aldair), Nukić.
* Rumeni kartoni: Markuš, Mutavčić, Schoissengeyr; Kvesić.
* Rdeči karton: Markuš (61.).

Domžale – Olimpija 0:3 (0:0)

KONEC TEKME!

88. minuta: GOOOL! 3:0 za Olimpijo! Še drugič na tekmi se je med strelce vpisal Svit Sešlar, ki je izkoristil nezbranost domžalske obrambe in žogo poslal v spodnji levi kot Mulalića.

86. minuta: Od daleč je streljal Arnel Jakupović, vendar pa njegov strel po sredini ni presenetil vratarja Olimpije.

76. minuta: Kvesić bi lahko dosegel še drugi gol na tekmi, vendar je Mulalić znova poskrbel za sijajno obrambo.

71. minuta: Nova priložnost za številčno močnejše zmaje. Mustafa Nukić bi lahko povišal na 3:0, a žogo z neposredne bližine poslal visoko prek vrat.

Zadetek Maria Kvesića:

69. minuta: GOOOL! 2:0 za Olimpijo! Mario Kvesić je dobil odbito žogo v kazenskem prostoru Domžal, stekel v levo, nato pa streljal in povišal vodstvo Ljubljančanov.

61. minuta: Domžale nadaljujejo z igralcem manj, potem ko je še drugi rumeni karton prejel Markuš.

Zadetek Svita Sešlarja:

48. minuta: GOOOL! 1:0 za Olimpijo! Med strelce se je še sedmič v sezoni vpisal Svit Sešlar, ki je s prekrasnim zadetkom s prostega strela popeljal zmaje v vodstvo.

45. minuta: Dveminutni sodnikov dodatek se je že iztekel, ko je mrežo Olimpije zatresel Franko Kovačević, ki je izkorsitil ostro podajo Benjamina Markuša po tleh.  A je sodnik vodstvo Domžal zaradi Markuševega igranja z roko razveljavil.

43. minuta: Znova je bilo nevarno v kazenskem prostoru Olimpije. Po podaji Mutavčića je obrambi Olimpije pobegnil Durdov, a je Vidovšek odlično posredoval.

Vratnica Franka Kovačevića:

25. minuta: Izvrstna priložnost Franka Kovačevića, ki je po predložku povsem neovirano streljal z glavo, a zadel le vratnico Ljubljančanov.

Priložnost Sešlarja in obramba Mulalića:

19. minuta: Nova priložnost Olimpije. Znova se je izkazal Mulalić, ki je s čudovito obrambo preprečil zadetek Svitu Sešlarju, ki je sprožil z roba kazenskega prostora.

Priložnost Doffa:

16. minuta: Rui Pedro in Doffo sta lepo izigrala obrambo Domžal. Argentinec je nato prišel do priložnosti, a streljal naravnost v vratarj Mulalića.

15. minuta: Pobudo na igrišču ima Olimpija, a v kazenskem prostoru so nevarnejši Domžalčani, ki so si pripravili nekaj lepih priložnosti, vendar je obramba gostov sitaucije pravočasno razčistila.

Začetni postavi:

Domžale: Mulalić, Mutavčić, Markuš, Janez Pišek, Kovačević, Durdov, Hadžić, Scholssengeyr, Perc, Jošt Pišek, Ilenić.

Olimpija: Vidovšek, Krefl, Karamatić, Ratnik, Sualehe, Doffo, Elšnik, Sešlar, Kvesić, Rui, Nukić.