PLT: Sešlar in Kvesić prekinila domžalski niz neporaženosti

Cilj zmajev pred drugim delom sezone je jasen - osvojitev državnega naslova. Foto: Aleš Fevžer

17. krog Prve lige Telemach sta v Spodnji Šiški odprla Bravo in Radomlje ter se razšla z 1:1. Pozno popoldne sta se nato v Športnem parku pomerila še Domžale in Olimpija, ki je tekmo dobila s 3:0 in že osvojila naslov jesenskega prvaka. V nedeljo Mariborčane čaka zahtevno gostovanje v Sežani, v Celju bo na sporedu dvoboj drugega in tretjeuvrščenega, Mura pa bo skušala negativno serijo dveh zaporednih porazov prekiniti proti Gorici.

Nogometaši Olimpije so v domžalskem Športnem parku dosegli še 14. prvenstveno zmago v letošnji sezoni in se še utrdili na vrhu Prve lige Telemach, kjer imajo vsaj začasno pred drugouvrščenim Celjem 14 točk prednosti. Tekma je postregla z atraktivnim prvim polčasom, v katerem tako na domžalski kot gostujoči strani ni manjkalo priložnosti. Lepše so si vseeno priigrali domači, ki so prek Franka Kovačevića zatresli vratnico, v sodnikovem dodatku pa tudi mrežo, a je glavni sodnik zadetek Kovačevića po pregledu posnetka razveljavil.

Drugi polčas se je začel po željah zmajev, ki so v 48. minuti tudi povedli. V vodstvo jih je z mojstrskim prostim strelom popeljal Svit Sešlar.

Tehtnica se je povsem na ljubljansko stran prevesila v 61. minuti, k oje drugi rumeni karton prejel Benjamin Markuš, terensko premoč gostov pa je nato le sedem minut pozneje potrdil Mario Kvesić. Vse dvome o zmagovalcu je v 88. minuti z drugim golom na tekmi razrešil Sešlar, ki je dosegel že osmi zadetek v letošnji sezoni.

Delitev točk v Spodnji Šiški

V Spodnji Šiški smo bili slabo uro priča precej nemi nogometni predstavi, ki jo je z golom v 24. minuti popestril le Luka Štor, sicer pa so bile priložnosti zelo redke. Predvsem Radomljani so bili povsem nenevarni, a le do 57. minute, ko se je prvič sam pred domačim golom znašel Ester Sokler, a zapravil strel za izenačenje.

Kot bi to prebudilo goste, ki so nato nanizali še kopico nevarnih akcij. V 61. minuti je po predložku najvišje skočil Madžid Šošić in izid poravnal. Nato je bil še v drugo sam pred domačim golom Sokler, se odločil za preigravanje vratarja, a ga je Lubej Fink pri tem dovolj oviral, da je nekoliko izgubil ravnotežje in meril čez gol! Nato je Šošić dosegel atraktiven zadetek, a mu je veselje preprečil prepovedani položaj.

V 92. minuti se je izjemna priložnost za zmago ponudila še domačim. Z le nekaj metrov je do strela prišel Almin Kurtovič, a zadel vratnico. Ostalo je pri 1:1. Bravo je tako končal niz štirih zaporednih domačih prvenstvenih zmag.

Izjemna priložnost Soklerja:

Pri Mariboru prepričani, da jim v Sežani ne bo lahko

Nedeljski trojni program se bo začel ob 13. uri v Sežani. Tabor gosti Maribor, ki je na zadnji prvenstveni tekmi razbil Muro. V kader se je končno vključil tudi Josip Iličić, ki pa se je na pokalni tekmi proti Krki lažje, vsaj tako trdijo pri vijoličnih, poškodoval in je vprašljiv za nastop na zahteven gostovanju pri zadnjim Kraševcem.

Slednji so pokazali zobe proti Radomljam, nato pa hitro ponovno klonili in vpisali že deveto ničlo v sezoni proti Bravu.

Josip Iličić
Bo Josip Iličić lahko pomagal ekipi v Sežani? Foto: Jure Banfi

“V Sežani je vedno nekoliko manj prostora za igro, potrebna je ustrezna mera prilagajanja. Naša naloga je nadaljevati to uspešno serijo. Cilj so nove tri točke, a se zavedamo, da se bo treba pošteno potruditi. Sežančani so skoraj na vsaki tekmi blizu, a se jim potem kaj zalomi. Tudi med našim dvobojem v Ljudskem vrtu so imeli prednost dveh golov. Ne glede na stanje na lestvici bodo zelo zahtevni tekmeci, takšne tekme pa so najtežje,” je prepričan trener Maribora Damir Krznar.

Zadnjih pet medsebojnih tekem: Štiri zmage ima Maribor, na zadnji tekmi v Ljudskem vrtu, ko so Kraševci že vodili z 2:0, pa se je tekma končala brez zmagovalca.

Lahko Koper Celju vrne za poraz na Bonifiki?

Dve uri kasneje se bo zaiskrilo v Celju. Drugouvrščeni grofi so po porazu in remiju ugnali Gorico, dvig forme pa potrdili tudi s pokalno zmago nad Muro. Pred Celjani je novo težko srečanje, saj prihaja na obisk tretji Koper, ki v prvenstvu ni zmagal že štiri tekme. Trikrat je remiziral in klonil z vodilno Olimpijo.

V tem paru je težko napovedati zmagovalca. Koprčani so bili na zadnjih medsebojnih tekmah uspešnejši, a Celjani so dobili ravno zadnjega. Na Bonifiki je bilo 2:0 v prid Štajercev. Kanarčki so drugače na zadnjih petih medsebojnih srečanjih zmagali kar trikrat, enkrat pa je bil še remi.

Na Fazanerijo prihaja redna stranka

Za nedoločen rezultat v Celju bo navijala Mura, ki bo na zadnji tekmi kroga na Fazaneriji gostila Gorico. Črno-beli so bili v izjemnem ritmu, a v zadnjem krogu Prve Lige Telemach so v Ljudskem vrtu grdo izgubili, nekaj dni kasneje pa je četi Damirja Čontale klofuto primazalo še Celje v pokalnem tekmovanju. V nedeljo bodo imeli idealno priložnost, da prekinejo mini negativno serijo, saj se bo Prekmurju mudil Gorica, ki je v zadnjem času redna stranka Murašev, ob tem pa nogometaši iz mesta vrtnic ne blestijo. Na zadnjih sedmih ligaških tekmah so osvojili le tri točke.

Zadnjih pet medsebojnih tekem: Mura ima štiri zmage, na zadnji tekmi v Novi Gorici pa je bilo 0:0.