Petrovič igralec tekme pri pomembni zmagi Rapida

Nogomet 13. Mar 202218:54 0 komentarjev
Dejan Petrovič je potrdil dobro formo. FOTO: Guliverimages.

Dejan Petrovič je bil junak dunajskega Rapida, ki je v prvi avstrijski ligi s 3:1 zmagal v gosteh pri Austrii Celovec, za katero je igral Rajko Rep.

Rapid Dunaj je v ligi za prvaka prišel do novih točk, med glavnimi junaki oziroma po algoritmu Sofascora kar glavi junak Dunajčanov pa je bil Dejan Petrovič. Slovenski vezist je bil z oceno 8,2 namreč igralec tekme.

Petrovič je odigral od prve do zadnje minute, izkazal pa se je tudi z asistenco za prvi gol gostov, ko je Rapid v 27. minuti prišel do vodstva z 1:0.

Pri Celovčanih je od 63. minute igral Rajko Rep.

Šeško premagal Gorenca Stankovića

V ligi za prvaka smo slovenski obračun videli tudi v Salzburgu, kjer je avstrijski prvak z 1:0 odpravil graški Sturm. Pri tem je Jon Gorenc Stanković odigral 90 minut, medtem ko je Benjamin Šeško, ki je okrevala po poškodbi, igral od 67. minute. Na igrišče je vstopil, ko bil na semaforju že izpisan končni izid.

Polom Roglja in Ogrinca

Omeniti velja še nastop Sandija Ogrinca in Žana Roglja v ligi za obstanek (avstrijska bundesliga se je razdelila na dva dela, v vsakem je šest moštev). S Tirolom Innsbruckom sta v gosteh pri Lasku doživela polom, izgubila sta z 0:6.

Rogelj je za Tirol odigral vso tekmo, medtem ko je Ogrinec v igro vstopil v 71. minuti.