PLT: Kar je Colley zapravljal, je Mudrinski pospravljal

Nogomet 1. Nov 202122:20 > 02. Nov 2021 6:57 2 komentarja

Za konec 15. kroga Prve lige Telemach sta se v Ljudskem vrtu na praznični ponedeljek pomerila Maribor in vodilni Koper. Zmage so se veselili vijoličasti, ki so z dvema goloma Ognjena Mudrinskega zasluženo slavili z 2:0 in Primorce točkovno ujeli na vrhu prvenstvene lestvice. Kdo ve, kako bi se tekma razpletala, če bi katero izmed svojih priložnosti uspel realizirati Lamine Colley.

Maribor na krilih Mudrinskega ujel vodilni Koper

Derbi kroga je bil izenačen le v uvodnih 15 minutah obračuna med Mariborom in Koprom. Potem ko so kanarčki prek Lamina Colleyja zapravili dve priložnosti, so vijolice povsem zagospodarile na igrišču. Dolgo časa sicer varovanci Radovana Karanovića niso našli luknje v koprskem obrambnem zidu, v 42. minuti pa je po akciji Jana Repasa in Gregorja Sikoška žogo s petih metrov v mrežo Kopra pospravil Ognjen Mudrinski.

Gol Ognjena Mudrinskega za 1:0

Drugi polčas se je začel povsem enako kot prvi – z veliko priložnostjo Lamina Colleyja, ki pa v dvoboju iz oči v oči ni uspel premagati Ažbeta Juga. Tokrat je kazen prišla nemudoma, le nekaj minut kasneje si je veliko napako privoščil Adnan Golubović, kar je izkoristil Ognjen Mudrinski in žogo še drugič poslal v mrežo Kopra. Mariborčani so se nato povlekli na svojo polovico, pretili pa iz protinapadov. Zmaga vijolic bi bila lahko na koncu še izdatnejša.

Drugi zadetek Maribora

Celje zrušilo prvake

Celjani pod vodstvom Simona Sešlarja igrajo vse bolje. Tokrat so na svojem stadionu na kolena spravili prvake iz Murske Sobote, ki so jih premagali z 1:0. Odločitev je padla že sredi prvega polčasa, ko je po vratnici Žana Medveda, ki je bil tokrat precej nenatančen in je zapravil številne priložnosti, do odbite žoge prišel Tamar Svetlin in jo spravil v gol. Celjani so prišli do tretje prvenstvene zmage v nizu.

Aluminij prekinil mini niz Domžal

Nogometaši Aluminija in Domžal so se v Športnem parku razšli brez zmagovalca. V izenačenem dvoboju so prvi povedli gosti, potem ko jih je v 30. minuti v vodstvo popeljal Jaka Bizjak, po pritisku Domžal v drugem delu pa klonili v 59. minuti. Pod zadetek se je podpisal Arnel Jakupović, ki je postavil končni izid 1:1 in svoji ekipi priboril četrti prvenstveni remi v sezoni. Domžale so po dveh zmagah v nizu tokrat tako prišle le do točke.

Derbi za Ljubljano brez zmagovalca

15. krog se je sicer začel že v soboto. Na drugi tekmi sta se Olimpija in razšla brez zmagovalca (1:1). Dolgo je kazalo na zmago Šiškarjev, a so Zmaji po evrogolu mladega Svita Sešlarja v zadnjih sekundah tekme prišli do točke. Na prvi sobotni tekmi so Radomljani v Sežani z 1:0 premagali Tabor.

Mojstrovina Svita Sešlarja:

Bravo tako ostaja zaklet za slavnejšega brata iz Ljubljane, saj so še na peti zaporedni medsebojni tekmi ostali neporaženi.

Olimpija se je po točki na vrhu izenačila z vodilnim Koprom, ki ga v ponedeljek čaka težko gostovanje v Ljudskem vrtu.

Radomljani poglobili krizo Tabora

Na prvi tekmi 15. kroga PLT so Radomljani slavili v Sežani. Odločilni zadetek je v 90. minuti dosegel Gedeon Guzina.

Do tega kroga zadnjeuvrščeni gostje so tako v Sežani prišli do tretje zmage in se vsaj začasno povzpeli na predzadnje mesto. Kraševci pa so ostali na sedmem mestu, a so vpisali še tretji zaporedni poraz in šesto tekmo brez zmage.