PLT: Kidričani pokvarili debi Alberta Riere na celjski klopi (VIDEO)

Nogomet 23. Jul 202320:55 > 21:05 1 komentar

Nogometaši Maribora so v uvodnem krogu Prve lige Telemach s kar 4:0 nadigrali Radomlje, medtem ko je Olimpija v soboto prvenstveno sezono odprla s porazom na Bonifiki. Krog se je zaključil v Kidričevem, kjer sta se pomerila Aluminij in Celje. Grofe je prvič vodil Albert Riera, ki pa se je moral sprijazniti le z remijem, potem ko se je obračun končal z 2:2.

Nogometaši Aluminija so se uspešno vrnili v prvo ligo in na svoji uvodni tekmi sezone pokvarili debi Alberta Riere na klopi Celja. Tekma v Kirdičevem se je končala brez zmagovalca, a precej bližje zmagi in trem točkam so bili domači. Te je že v tretji minuti v vodstvo popeljal Sandro Jovanović in dodobra šokiral grofe, ki so do izenačujočega zadetka prišli šele v 59. minuti, ko je zanj poskrbel Aljoša Matko. Novo presenečenje je sledilo v 80. minuti, saj so domači prek Jakov Katuše še drugič na tekmi povedli. Ko je že vse kazalo na presenetljivo zmago Aluminija, pa je končni izid v 89. minuti za končnih 2:2 postavil Luka Bobičanec.

Mariborčani napolnili mrežo Radomelj

Nogometaši Maribora so silovito vstopili v novo prvenstveno sezono. Na gostovanju v domžalskem Športnem parku so s kar 4:0 nadigrali Radomlje. Na svojem nekdanjem “dvorišču” se je sijajno znašel nekdanji član Domžal Arnel Jakupović, ki je v nasprotnikovo mrežo pospravil kar tri žoge. Prvič je bil uspešen v 28. minuti, drugič v 36. in tretjič v 62., ko je zadel iz najstrožje kazni. Končni izid je v izdihljajih tekme postavil Jan Repas. Precej manj razpoloženi so bili gostitelji, ki so le redko zapretili. Še najresneje v 64. minuti, ko je vratnico vijoličnih zatresel Nino Kukovec.

Prvaki začeli s porazom

Tri tekme uvodnega kroga so bile odigrane že v soboto. Aktualni prvaki iz Ljubljane so branjenje naslova začeli na koprski Bonifiki. Tekma v prvem polčasu ni ponudila veliko pravih priložnosti za spremembo izida, toda mreži sta v 45 minutah mirovali. Zmaji so imeli najlepše priložnosti v 23. in 40. minuti srečanja, Koprčani pa v 31. minuti.

V nadaljevanju pa smo dobili veliko boljši obračun. Tekma se je povsem razživela po 58. minuti srečanja, ko je Nardin Mulahusejnović z odličnim skokom matiral gostujočega vratarja.

V 88. minuti je Timothee Nkada še povišal prednost kanarčkov in zdelo se je, da se bo tekma mirno odvila do konca. Toda zmaji so imeli drugačne načrte, v prvi minuti sodniškega dodatka je Svit Sešlar znižal zaostanek, toda varovancem Joãa Henriquesa je za kaj več zmanjkalo časa.

Domžalčani do preobrata in treh točk

Uvodna tekma na Fazaneriji je ponudila izjemno zanimiv obračun. Že v prvem polčasu smo videli tri zadetke. V 11. minuti je Dardan Shabanhaxhaj poskrbel za zgodnje vodstvo Mure. V 24. minuti se je kriza Domžalčanov še poglobila, saj je za 2:0 poskrbel Emir Saitoski.

Zadetek za priključek gostujočih nogometašev je v 30. minuti dosegel Edin Julardžija. Na odmor so črno-beli odšli z minimalno prednostjo.

V nadaljevanju smo videli povsem drugačen obračun, z veliko manj priložnostmi. Toda kljub temu so veliko več poskušali Domžalčani, kar se jim je obrestovalo v 78. minuti, ko je Gašper Černe poskrbel za izenačenje. Kljub izenačenju se rumena družina ni ustavila. Vse trud je bil poplačan v peti minuti sodniškega dodatka, ko je domači vratar Klemen Mihelak nespretno žogo poslal v lastno mrežo.

Varovanci Simona Rožmana so tako prišlo do vseh treh točk in popolnega preobrata.

Zasedba iz Murske Sobote bo v naslednjem krogu v nedeljo, 30. julija gostovala v Celju, ekipa iz Domžal pa bo ta dan gostila Bravo.

Bravo upravičil vlogo favorita

Rogaška bi težko slabše začela sezono v Prvi ligi Telemach. Že v 24. sekundi je Bravo v vodstvo popeljal Luka Štor. Kasneje so pobudo prevzeli gostujoči nogometaši, ki pa terenske premoči niso uspeli unovčiti. Na odmor so Šiškarji odšli z minimalno prednostjo.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali podobno razmerje na igrišču, toda nov hladen tuš za Rogaško je prišel v 72. minuti, ko je Matej Poplatnik z glavo odlično zaključil akcijo in poskrbel, da so tri točke ostale v Ljubljani.