PLT: Prosinečki na klopi Olimpije debitiral z visoko zmago

Nogomet 3. Apr 202222:35 > 04. Apr 2022 14:44 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije so na zadnji tekmi 29. kroga Prve lige Telemach s 4:1 premagali Radomlje in tako poskrbeli za uspešen debi Roberta Prosinečkega na njihovi klopi. Že pred tem je bil Bravo z 2:0 boljši od Aluminija, Koper pa se je na Fazaneriji veselil zmage proti Muri z 2:1.

Olimpija se je na prvi tekmi pod novim trenerjem Robertom Prosinečkim poigrala z nnogometaši Radomlej, ki so v Stožicah klonili z 1:4. Ljubljančane je v vodstvo z bele točke v 15. minuti popeljal Mario Kvesić, na 1:1 pa je po slabe pol ure igre izenačil Mark Zabukovnik. V nadaljevanju so imeli več od igre domači, ki so po zadetku Aldairja polčas dobili z 2:1.

Po zaspanem uvodu v drugi del je v 64. minuti vodstvo zmajev povišal Almedin Ziljkić, zmago domačih pa je v 90. minuti potrdil Ivan Prtajin.

Muri za zasuk zmanjkalo časa

Koprski nogometaši so v derbiju 29. kroga na gostovanju z 2:0 ugnali Muro in dosegli pomembno zmago v boju za naslov prvaka. Z njo so zaostanek za vodilnim Mariborom znova znižali na le tri točke.

V razburljivem obračunu na Fazaneriji je prvi polčas minil brez zadetkov, kar tri pa je ponudil drugi. V njem so bili večji del podjetnejši Koprčani, ki so premoč kronali z golom Ivana Novoselca v 69. minuti, na 2:0 pa je le nekaj minut za tem povišal Lamin Colley. Mura se je približala z golom Žige Škofleka v sodnikovem dodatku, za remi in točko pa ji je na koncu zmanjkalo časa.

Bravo tudi z evrogolom Trdina poglobil krizo Aluminija

Aluminij je še na štirinajsti tekmi zapored ostal brez zmage in je vse bližje neposrednemu izpadu iz prve lige. Kidričani so sicer v zelo všečni predstavi prikazali dobro igro, a jim trdne obrambe Ljubljančanov kljub številnim priložnostim ni uspelo prebiti.

So bili pa zato precej uspešnejši gosti, ki so domačega vratarja Luko Janžekoviča prvič premagali v 63. minuti, ko je za svoj prvoligaški prvenec z evrogolom poskrbel Gašper Trdin, končni izid pa je v 84. minuti postavil Martin Kramarić.

Evrogol Gašperja Trdina:

Maribor zmagal v Domžalah in Olimpiji pobegnil za deset točk

Maribor je v Domžalah prišel do pomembnih točk in pred derbijem, ki bo v Ljudskem vrtu na sporedu prihodnji teden, ostal trdno zasidran na prvem mestu prvenstvene razpredelnice.

Mož odločitve v Domžalah je bil Ognjen Mudrinski, ki je zabil nova dva gola in je skočil na vrh lestvice strelcev. Izkušeni srbski napadalec je trenutno pri 14 golih v tej sezoni.

Drugi zadetek Ognjena Mudrinskega v Domžalah:

Prvič je zadel v sedmi minuti, drugič pa tik pred odhodom na odmor, ko je preigraval v kazenskem prostoru Domžal in osmešil domačo obrambo ter rutinirano zadel.

Maribor je prišel do druge prvenstvene zmage v nizu, Domžale pa na novo čakajo že dolgih šest tekem.

Takole je v Celju zadel Grigori Morozov.

Celjani z enim golom do novih treh točk

Celjani so bili v prvi tekmi kroga precej boljši nasprotnik od sežanskega Tabora in bi lahko zmagali s precej višjo prednostjo, a niso bili dovolj učinkoviti.

Zapravili so številne priložnosti, potem pa v 64. minuti le prišli do tako želenega zadetka. Po lepi akciji je sam pred gol Jana Koprivca prišel Grigorij Morozov in rutinirano zadel. Celjani so prišli do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah.