Celjani še peto tekmo zapored neporaženi

Nogomet 23. Apr 202319:37 0 komentarjev
Bravo, Celje, Ikwuamesi

Nogometaši Brava so v 32. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 0:3 (0:1).

Celjani so še peto tekmo zaporedoma končali neporaženi, še več, v Šiški so vzeli vse tri točke, s katerimi so se utrdili na tretjem mestu. Tam imajo pet točk prednosti pred četrtouvrščenim Koprom, za dve pa zaostajajo za drugouvrščenim Mariborom. Bravo ostaja osmi, ima pa relativno varnih osem oziroma devet točk prednosti pred Gorico in Taborom v boju za obstanek.

Ljubljančani so nekoliko odločneje začeli tekmo, a niso bili nevarni, v 15. minuti pa je na drugi strani po kotu z glavo streljal David Zec, vendar poslal žogo preveč po sredini vrat, tako da jo je ukrotil Matija Orbanić. Malce pozneje je Bravov vratar moral posredovati še po strelu Luke Bobičanca.

V 30. minuti pa so gosti povedli. Charles Ikwuemesi je sprejel žogo na robu kazenskega prostora, jo povlekel malo bolj v sredino in nazaj na približno 20 metrov, do koder je zadel z nizkim in ne posebej močnim strelom. Ikwuemesi je zdaj pri devetih golih. Malce pozneje so Celjani spet zagrozili, ko je v zadnjem trenutku Matija Kavčič blokiral strel Bobičancu.

Bravo je napadalneje začel drugi del in imel v 47. minuti lepo priložnost, ko je iz bližine streljal David Flakus Bosilj, izvrstno pa je posredoval Matko Obradović v celjskih vratih. Dve minuti pozneje pa so Ljubljančani zadeli, Martin Kramarić je podal za hrbet celjske obrambe, kamor je stekel Denis Bušnja. Ta je sicer premagal Obradovića, a iz res malenkostnega prepovedanega položaja.

Na drugi strani je v 52. minuti znova poskusil Bobičanec, po kotu pa nato še Zec, vendar je ostalo pri minimalni celjski prednosti. Celjani pa so prednost podvojili v 59. minuti, ko je proti vratom stekel Aljoša Matko in na koncu ugnal še Orbanića.

Bravo se je trudil priti do priključka, vendar pa jim Celjani, pri katerih trener Roman Pilipčuk ni opravil niti ene menjave, niso pustili posebej veliko prostora za kakšno nevarnejšo akcijo. Igra tudi ni več ponudila kakih resnih zaključnih strelov, izjema je bil le tisti ob koncu tekme, ko je Matko spet preigral Žana Trontlja in na koncu še spodkopal žogo ter jo poslal čez Orbanića v mrežo za 3:0.

Bravo bo v 33. krogu v soboto gostoval pri Muri, Celje pa bo gostilo Maribor.

Bravo – Celje 0:3 (0:1)

Stadion Žak, sodniki: Šmajc, Žunič, Černe.
Strelca: 0:1 Ikwuemesi (30.), 0:2 Matko (59.), 0:3 Matko (90+3.).
Bravo: Orbanić, Kavčič, Katinić, Jakšić, Španring (od 57. Trontelj), Trdin (od 46. Bušnja), Selan (od 89. Marjanac), Kramarič, Flakus Bosilj, Kurtović, Štor (od 65. Kurež).
Celje: Obradović, Karničnik, Zec, Vuklišević, Ajhmajer, Zabukovnik, Kouter, Popović, Bobičanec, Matko, Ikwuemesi.
Rumeni kartoni: Bušnja; Kouter, Zabukovnik, Ikwuemesi.

KONEC TEKME!

Zadetek Aljoše Matka za vodstvo Celja s 3:0:

93. minuta: GOOOL! 3:0 za Celje! Aljoša Matko se je poigral z Žanom Trontljem se znašel iz oči v oči z domačim vratarjem in dosegel še drugi zadetek na tekmi.

Zadetek Aljoše Matka za vodstvo Celja z 2:0:

59. minuta: GOOOL! 2:0 za Celje! Aljoša Matko se je sprehodil skozi obrambo Šiškarjev, se pogral tudi z domačim vratarjem in poskrbel za čudovit zadetek.

53. minuta: Po predložku v kazenski prostor Brava je bil najvišji v skoku Zec, a je streljal prek gola.

49. minuta: Po asistenci Martina Kramarića je mrežo Celja zatresel Denis Bušnja, a je bil njegov zadetek po pregledu VAR-a razveljavljen.

47. minuta: Flakus Bosilj je Bravu priigral doslej najlepšo priložnost na tekmi, ko je streljal s približno devetih metrov, s sijajno obrambo pa se je izkazal Matko Obradović.

KONEC PRVEGA POLČASA!

39. minuta: Pri Celju je do zaključnega strela prišel Nino Kouter, a njegov poskus po sredini vrat ni bil nevaren.

Zadetek Ikwuamesija za vodstvo Celja z 1:0:

30. minuta: GOOOL! 1:0 za Celje! S približno 18 metrov je sprožil Ikwuamesi in z natančnim strelom po tleh presenetil vratarja Brava.

17. minuta: Nova priložnost za Celje. Z leve strani je streljal Luka Bobičanec, ki je imel veliko časa, da se pripravi na strel, a je njegov poskus Orbanić brez večjih težav ubranil.

15. minuta: Po podaji iz kota je pri Celju do strela z glavo z neposredne bližine prišel David Zec, a žogo poslal naravnost v roke domačega vratarja Orbanića.

Začetni postavi:

Bravo: Orbanić, Kavčič, Katinić, Jakšić, Španrng, Trdin, Selan, Flakus Bosilj, Kurtović, Štor.

Celje: Obradović, Karničnik, Zec, Vuklišević, Ajhmajer, Zabukovnik, Kouter, Popović, Bobičanec, Matko, Ikwuamesi.