PLT: Koper z zmago ostaja za petami Maribora

Nogomet 24. Apr 202220:00 > 25. Apr 2022 11:28 0 komentarjev

Po včerajšnjih zmagah Maribora in Radomelj, so se danes le te razveselili tudi nogometaši Domžal. V Spodnji Šiški so premagali Bravo z 2:0 in se mu oddolžili za sredin polfinalni poraz v pokalu. Koper je po zelo dolgem času, prvič po decembru 2014, na domačem igrišču premagal Olimpijo (1:0). Krog se bo zaključil v ponedeljek z obračunom med Aluminijem in Celjem.

Tekma na Bonifiki na začetku ni ponudila veliko nogometnih užitkov. V prvih 30 minutah se ni dogajalo praktično nič omembe vrednega. Toda sledil je veliko bolj razburljiv konec prvega polčasa, priložnosti so imeli tako nogometaši Olimpije kot tudi Kopra, a do vodstva so prišli domačini, ki so povedli prek enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Parris.

V drugem polčasu smo spremljali izredno taktičen dvoboj, zmaji so si pripravili eno samo priložnost, ki pa je ostala neizkoriščena. Do konca tekme smo spremljali predvsem šahovsko partijo, kjer nihče ni želel preveč tvegati. Olimpija je imela žogo več časa v svoji posesti, toda manjkala je stvar, za katero se igra nogomet – zadetek.

Zadetek Koprčanov:

Domžale dobile popoldansko uspavanko

Nogometaši Domžal so se delno oddolžili Bravu za boleč sredin polfinalni pokalni poraz in prekinili devet tekem dolg niz brez zmage. Dvoboj v Spodnji Šiški je bil daleč od spektakularnega, saj so gledalci večji del spremljali pravo antireklamo za nogomet. Prvi polčas sta ekipi končali celo brez strela v okvir vrat, nekaj več želje po zmagi in treh točkah pa pokazali v zaključku.

Nogometno uspavanko je prekinil šele Arnel Jakupović, ki je goste v vodstvo popeljal v 76. minuti, znova pa bil uspešen še šest minut pozneje, ko je tudi postavil končni izid 2:0 za Domžale.

Kdaj, če ne zdaj?

Aluminiju voda vse bolj močno teče v grlo. Kidričanom pa se vendarle obeta lepa priložnost, da v naslednjih dveh krogih nekoliko zmanjšajo razliko do konkurence. Naslednja dva nasprotnika šumarjev bosta namreč zelo nemotivirana, najprej varovance Roberta Pevnika čaka Celje, nato sledi še obračun z Domžalami. Glavna naloga štajerske ekipe je jasna – do zadnjega kroga, ko bodo v “finalu” boja za obstanek igrali s Taborom, morajo razliko do Kraševcev zmanjšati na številko, ki jim z zmago na zadnji tekmi sezoni še prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek med elito.

Na zadnjem obračunu med Celjem in Aluminijem je padlo kar pet zadetkov. Dva več kot skupaj na štirih prejšnjih.

Celjske sezone je konec. Visoke ambicije grofov v tej sezoni (še) niso dosežene, ekipa iz knežjega mesta je ostala brez evropske vozovnice. A kljub porazu proti Kopru je evidentno, da Celjani dvigujejo raven svoje igre, podpis Simona Rožmana je vse bolj jasen, kar je odlična napoved za naslednjo sezono. Vsi skupaj pa si iskreno želimo še več takšnih tekem, kakršna je bila četrtkova med Koprom in Celjem – intenzivna, napeta in tudi nogometno zelo gledljiva in kvalitetna. Grofom pa bo dodatno uigravanje do konca sezone, čeprav ne bo pravega rezultatskega imperativa, prišlo še kako prav.

Radomlje spet presenetile Muro

Na sobotni večerni tekmi v Domžalah smo videli pet zadetkov. Radomljani so po zadetkih Ivana Šarića in Sandija Nuhanovića odšli na odmor s prednostjo dveh zadetkov. Mura je na začetku drugega polčasa po zaslugi Mirlinda Dakuja znižala izid na 1:2, do preobrata pa ni prišlo, saj je z mojstrovino prednost domačih na 3:1 povišal Tomislav Mrkonjić, ki ga kličejo tudi Messi iz Zmijavcev. Poraz prvakov je v zadnjih sekundah tekme omilil Tio Cipot.

Prekrasen zadetek Mrkonjića:

Radomljani so po novih treh točkah vse bližje obstanku v ligi, imajo že sedem točk pred predzadnjim Taborom. Na drugi strani je Mura zapravila priložnost, da vsaj začasno skoči na želeno tretje mesto, ki zagotovo prinaša nastope v evropskih tekmovanjih v prihodnji sezoni, na drugi strani pa ima zdaj Olimpija priložnost, da pred aktualnim prvakom pobegne za velikih pet točk, seveda mora prej premagati Koper, kar pa bo na Bonifiki vse prej kot lahko.

Rezervista Kronaveter in Tavares junaka preobrata v Sežani

Dogajanje v tem krogu se je začelo na Krasu. Maribor se je po remiju v Ljudskem vrtu proti Radomljam (0:0) odločno podal po zmago in tri točke v Sežano k Taboru, a domači so na začetku tekme z agresivno igro favoriziranim gostom povzročali veliko težav. Nagrada za borbeno igro je prišla v 13. minuti, ko je Antoine Makoumbu nespretno v kazenskem prostoru podrl Rodrigueja Bongongiuja in sodnik Roberto Ponis je pokazal na belo piko. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Dino Stančič in Tabor presenetljivo povedel v vodstvo.

Zadetek Marcosa Tavaresa:

Vijolični so odločno krenili po izenačenje. Dolgo jim je nagaja tudi smola, saj so do izenačenja kar štirikrat stresli okvir vrat (Antolin, Milec, Mudrinski, Ivanović), nato pa je v 54. minuti vratarja Tabora Jana Koprivca premagal Roka Kronaveter, ki je v igro vstopil ob polčasu namesto Aljaža Antolina. Trener Radovan Karanović je imel srečno roko tudi v 72. minuti, ko je namesto Ognjena Mudrinskega v igro poslal veterana Marcosa Tavaresa, ki se je praktično s prvim dotikom žoge poskrbel za popolni preobrat in pomembne tri točke. Za brazilskega napadalca je bil to že 159. zadetek za Maribor v najmočnejši slovenski ligi in 209. v vseh tekmovanjih.